Poniedziałek19:00 – 20:00
Piątek19:00 – 20:00
Sobota08:00 – 09:00

Sakrament Chrztu Świętego

Sakrament Chrztu świętego dzieciom udzielany jest podczas Eucharystii w III sobotę miesiąca o godz. 1800 i w III niedzielę miesiąca o godz. 1230 oraz w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocnych o godz. 1230

Sakrament Chrztu Świętego jest też udzielany poza Eucharystią w innych terminach, ustalanych indywidualnie z zainteresowanymi.

DOKUMENTY potrzebne do Sakramentu Chrztu Świętego dzieci:

• Akt urodzenia dziecka (do wglądu)
  • W przypadku aktualnego zamieszkana rodziców w innej parafii zgoda na udzielenie Sakramentu Chrztu Świętego w parafii Narodzenia NMP w Gdowie.
  • Odpis Aktu ślubu rodziców z USC (do wglądu) lub w przypadku braku związku akty urodzenia rodziców (do wglądu).
  • Personalia Rodziców chrzestnych, dla chrzestnych spoza zaświadczenie z parafii aktualnego zamieszkania o możliwości podjęcia obowiązku chrzestnego
  • Zgłoszenia zamiaru ochrzczenia dziecka należy dokonać w Kancelarii Parafialnej co najmniej tydzień przed planowanym terminem Chrztu Świętego

Sakrament Małżeństwa

Termin ślubu można zarezerwować z rocznym wyprzedzeniem.

Trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu należy umówić się telefonicznie do kancelarii na spisanie protokołu koniecznego do zawarcia małżeństwa.

Do spisania protokołu wymagane są następujące dokumenty:

• Świadectwo Chrztu dla osób ochrzczonych poza parafią Narodzenia NMP w Gdowie.
  • Zaświadczenie z USC stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa
    • Powyższe dokumenty są ważne 6 miesięcy !!!
  • Indeks z Katechezy lub świadectwo szkolne z ostatniej klasy
  • Dowód osobisty
  • Personalia świadków zgodne z danymi w dowodzie osobistym

W przypadku gdy oboje narzeczeni są spoza parafii zgoda jednego z proboszczów parafii do których należą narzeczeni na przeprowadzenie rozmów kanoniczno – duszpasterskich z narzeczonymi i spisanie protokołu w parafii Narodzenia NMP w Gdowie.

Informację, terminy i zapisy na kursy przedmałżeńskie można znaleźć pod tym adresem:

Pogrzeb katolicki

Ustalenia terminu pogrzebu można dokonać o każdej porze w kancelarii parafialnej.

Potrzebne dokumenty:

• Akt zgonu z USC (do wglądu)
  • Jeśli był udzielany sakrament namaszczenia chorych w szpitalu zaświadczenie o przyjęciu Sakramentu Chorych od kapelana szpitala (Często w formie obrazka)

Sprawy związane z miejscem pochówku na cmentarzu ustalamy z zarządcą cmentarza.

Sprawy związane z cmentarzem

Wszystkie sprawy cmentarne należy załatwiać u administracji cmentarza. (Inne godziny urzędowania to samo miejsce co kancelaria) Więcej informacji tutaj.

Sakrament namaszczenia Chorych

• Ze stałą posługą sakramentalną odwiedzamy naszych Chorych w każdą I sobotę miesiąca od 9:30.
  • Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania.
  • W uzasadnionych przypadkach indywidualnie (po uzgodnieniu).
  • W niebezpieczeństwie zagrożenia życia lub zdrowia o każdej porze – zgłoszenie osobiste lub telefoniczne.