Mamy nowego przewodniczącego episkopatu

by admin | Marzec 16th, 2014

Mocny przewodniczący Episkopatu

Przez najbliższe pięć lat na czele Konferencji Episkopatu Polski będzie stał człowiek o silnej osobowości, twardo broniący nauczania Kościoła, a jednocześnie otwarty na dialog.

Abp Stanisław Gądecki uzyskał mocny mandat do sprawowania swojej funkcji, został wybrany przez biskupów już w drugim głosowaniu, zdecydowaną większością. Przed wyborami media spekulowały, czy nowy przewodniczący będzie reprezentował opcję bardziej konserwatywną, czy otwartą. Łączy obie. Twardo i zdecydowanie broni doktryny Kościoła, a jednocześnie jest znany z umiejętności prowadzenia dialogu z różnymi środowiskami. Po wizycie biskupów polskich ad limina w Rzymie, w swoich wypowiedział w pełni podzielał wizję Kościoła, jaką prezentuje Franciszek.

Doceniając siłę Kościoła w Polsce, dostrzega on konieczność zdecydowanie większego zaangażowania duszpasterskiego. Jego stosunek do polityki jest wręcz modelowy: nie ujawnia swoich preferencji partyjnych, ale jednocześnie jednoznacznie wypowiada się w sprawach, które są przedmiotem nauczania Kościoła, jak in vitro czy związki partnerskie. Wyzwaniem dla niego będzie obecność w przestrzeni publicznej, szczególnie w mediach, bowiem jego głos jako przewodniczącego Episkopatu będzie odbierany jako stanowisko całego Kościoła w Polsce.

Jako ludzie wierzący powinniśmy objąć go modlitwą, prosząc Boga o łaski potrzebne do pełnienia tej niełatwej funkcji

Źródło: Gość Niedzielny

TRANSMISJA ONLINE

Prośba o modlitwę

Pomódl się w czyjejś intencji, albo złóż prośbę o modlitwę

Kościół Parafialny w Gdowie
Pon - Sob

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

Kaplica w Zagórzanach

Strona na facebook-u

« wrz

Uwagi do strony

Jeżeli masz jakieś uwagi co do strony lub treści pisz na:

parafiagdow@gmail.com

logowanie

Logowanie talent@parafiagdow.pl

Analytics

STAT

POWSTAŁA NOWA OFICJALNA STRONA PARAFII W GDOWIE ! POLECAMY!