DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 października 2014

1. Przeżywamy X I V Dzień Papieski.

Po mszach św. składka do puszek przed kościołem na Fundację ‘’Dzieło     Nowego Tysiąclecia’’ – pomoc finansowa dla zdolnej młodzieży, aby mogła      kształcić się mimo trudnych warunków materialnych.

2. 13 października – przyszły poniedziałek – nasze ostatnie nabożeństwo     Fatimski w tym roku. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w tym tak      pięknej modlitwie do Matki Najświętszej przez którą także     przygotowywaliśmy się do ponownej koronacji obrazu naszej Matki.          Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, Panie do feretronów, Panów do      baldachimu, Wszystkich.

Młodzież ze scholii przed kościołem będzie rozprowadzać lampiony, które      zaświecimy podczas procesji różańcowej.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych dzieci, młodzież i starszych . To właśnie  dzieci w Fatimie i Lourdes zostały poproszone przez Maryję o modlitwę różańcową, dlatego zapraszamy :

w poniedziałek dzieci klas II,

we wtorek klas III,

w środę klas IV,

w czwartek klas V,

w piątek klas VI.

Prosimy , aby Rodzice pomogli dzieciom dotrzeć na modlitwę w kościele.

4. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą.

5. W piątek – 17 października – Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie, którą chcemy przeżywać w piątek przed trzecią niedzielą miesiąca.

6. W sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

7. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych, modlitw za zmarłych i      troski o groby naszych bliskich nam osób. Otoczmy modlitwą naszych      zmarłych Rodziców, Krewnych i Przyjaciół. Przy trosce o groby zadbajmy także o czystość na cmentarzu.

Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe w zakrystii i kancelarii.

Za zmarłych w wypominkach rocznych  modlić się będziemy w każdą niedzielę przed mszami o godz. 8.00, 9.30 i 11.00 i będzie w każdym tygodniu odprawiona msza św.

8. Uczniowie I klas Gimnazjum , którzy przygotowują się do sakramentu    bierzmowania zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i mszę św. we piątek     a później krótką katechezę.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• W poniedziałek – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter.

• W środę – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktora Kościoła.

• W czwartek – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243),

• W piątek – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii.

9. Ogłoszenia Centrum JP II o odpuście…….

TRANSMISJA ONLINE

Kościół Parafialny w Gdowie
Pon - Sob