Ogłoszenia Parafialne

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                             13 kwietnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.  Gorzkie Żale o godz. 1700, wcześniej Droga Krzyżowa o godz. 1630.

Wieczorem  o godz. 1900 serdecznie zapraszamy na tradycyjną już drogę krzyżową ulicami naszej parafii.  Niech ta droga krzyżowa wprowadzi nas w bezpośrednie przeżywanie Wielkiego Tygodnia i niech będzie świadectwem naszej wiary.

2.  WIELKI  WTOREK – SPOWIEDŹ  WIELKANOCNA

Od godz. 8.00 do 12.00  /z przerwą od  9.30 do 10.15/;

Po południu od 14.00 do 18.00  /z przerwą od  15.30  do 16.15/.

Spowiedź w Zagórzanach w poniedziałek od godz. 17.00.

Msza dla Chorych i Starszych we wtorek o godz. 9.30 , przed mszą spowiedź.

3.  Do  chorych kapłani pójdą w środę :

- Ks. Proboszcz od 9.00 / za Rabą, Zręczyce, Podolany, Zagórzany, Zalesiany,

Stryszowa/.

-  Ks. Piotr i Ks. Tomasz po południu od godz. 16.00.

4. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.

Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800 na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego  ciemnicą.

Adoracja do  godz. 2400.

Msza Wieczerzy Pańskiej w Zagórzanach o godz. 1700.

Naszym modlitwom w czasie Triduum Paschalnego towarzyszyć będzie schola i orkiestra podobnie jak miało to miejsce w czasie Pasterki Bożego Narodzenia.

5. W Wielki Piątek zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

/od 14 roku życia/ i  post ścisły /całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta/od 18 do 60 roku życia/. Postu ścisłego nie łamie zwykły napój.

Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii.

O godz. 1000 Droga Krzyżowa na Stryszową. W sanktuarium o godz. 15.00 Godzina Święta.

Droga Krzyżowa o godz. 1530 i 1730.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1800.  Po komunii św. przeniesienie Pana Jezusa w Eucharystii do grobu i adoracja przez całą noc.

O godz. 2400 Droga Krzyżowa. Zapraszamy Parafian z poszczególnych miejscowości i ulic na adorację Pana Jezusa w grobie  przez noc i w sobotę.

Do czuwania przy Grobie Pańskim zapraszamy serdecznie członków

Ochotniczej Straży Pożarnej.

Liturgia Męki Pańskiej w Zagórzanach o godz. 1500.

6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w sanktuarium od 1000 do 1600 co godzinę.

• W Bilczycach  – 10 ;  Fałkowicach – 1030;   Zręczycach – 1100
  • Zagórzanach – 1000 ;   Podolanach  -  1030 ;  Wólce Zręczyckiej – 1100 ;

Stryszowej  -  1130.

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1900

• poświęcenie ognia,
  • poświęcenie paschału,
  • orędzie wielkanocne,
  • liturgia Słowa Bożego,
  • poświecenie wody chrzcielnej,
  • eucharystia i uroczysta procesja rezurekcyjna wokół kościoła.

Serdecznie zapraszamy na procesję rezurekcyjną; Orkiestrę Dętą, Członków Ochotniczej Straży Pożarnej, Panie do feretronów, a Panów do baldachimu, chorągwi i sztandarów, Chór Męski.

7. Parafia Narodzenia NMP , Urząd Gminy i Centrum Kultury w Gdowie serdecznie zapraszają na Wieczornicę z Janem Pawłem II  pt. Twarzą w twarz,

Która odbędzie się dnia 27 kwietnia o godz. 19.00 w sanktuarium Narodzenia

NMP w Gdowie. Naszemu modlitewnemu czuwaniu towarzyszyć będą :

• Chór Tutte le Corde z Centrum Kultury w Gdowie,
  • Chór Parafialny z Niegowici,
  • Chór Serenada z Centrum Kultury w Gdowie.
  • Schola Parafialna z Gdowa,
  • Chór i Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Gdowie.

Ufamy, że w tym dniu Dobry Bóg niczego nie odmówi swemu wiernemu

Słudze, Janowi Pawłowi II. Spiszmy więc na kartkach i przynieśmy ze sobą nasze prośby, troski i obawy, które złożymy w dłoniach naszego świętego

Papieża.

8. W zakrystii jest egzemplarz wydania Pisma Świętego z komentarzem

Jana Pawła II. Piękna pamiątka kanonizacji Papieża. Można zobaczyć

i zabrać kupon, aby nabyć to Pismo św.

9. W dniu 15 maja 2014 roku upływa termin składania wniosków obszarowych. W związku z tym Wielickie Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwraca się prośbą do wszystkich mieszkańców korzystających z dopłat bezpośrednich o jak najszybsze złożenie wniosku o dopłaty.

TRANSMISJA ONLINE

Kościół Parafialny w Gdowie
Pon - Sob

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00