Ważne!

Od 18.07.2016 codziennie po mszy św. wieczornej od godz. 18.30 do 19.30 będzie czynne na wikarówce parafialne biuro ŚDM gdzie będzie można uzyskać wszelakie informacje dotyczące przyjmowania pielgrzymów oraz spraw z tym związanych. Serdecznie zapraszamy! :)

Napisano w Ogólne

Ogłoszenie Komitetu parafialnego Światowych Dni Młodzieży

Są już przydzielone grupy pielgrzymów do Gdowa . Można jeszcze zgłaszać się do przyjęcia pielgrzymów w swoich domach. Potrzebne są nadal osoby z pojazdem oraz sami kierowcy do podwożenia pielgrzymów na terenie parafii. W parafii będzie możliwość uzyskania darmowych wejściówek dla parafian na udział w uroczystościach na Brzegach. Zachęcamy również do zatroszczenia się o udekorowanie naszych domów podczas trwania Światowych dni Młodzieży.

Napisano w Ogólne

Warto przeczytać!

Na Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie przyjedzie młodzież z całego świata, która będzie zakwaterowana przez co najmniej kilka dni w parafiach. Nasza parafia będzie gościć ok. 1690 pielgrzymów. W związku z tym został powołany Parafialny Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Światowe Dni Młodzieży to wielkie wydarzenie dla parafian, a jednocześnie bardzo duże wyzwanie organizacyjne i logistyczne dla Komitetu. Podstawą sukcesu podejmowanych działań jest współpraca Komitetu z Gminą Gdów reprezentowaną przez Wójta Zbigniewa Wojasa oraz lokalną społecznością.

Najważniejsze zadania Komitetu Parafialnego ŚDM są następujące:

 • przygotowanie bazy zakwaterowania dla pielgrzymów;

 • organizacja i sfinansowanie ciepłego poczęstunku na powitanie dla wszystkich pielgrzymów,

 • rejestracja pielgrzymów oraz wydanie „pakietów pielgrzyma”,

 • organizacja śniadań dla pielgrzymów zakwaterowanych w szkołach i remizach oraz w rodzinach, które nie mogą zapewnić śniadania,

 • transport pielgrzymów z lotniska i z powrotem oraz na centralne wydarzenia w Krakowie i na Brzegi w Wieliczce, w przypadku, gdy przybędą bez autokarów,

 • organizacja i sfinansowanie transportu pielgrzymów na katechezy do kościoła parafialnego,

 • organizacja opieki medycznej,

 • zapewnienie bezpieczeństwa, opieki wolontariuszy oraz tłumaczy dla pielgrzymów,

 • promocja idei ŚDM w środowisku parafialnym,

 • współudział w organizacji wydarzeń ŚDM, które będą miały miejsce na terenie parafii (katechezy, liturgia, Festiwal Młodych, inne),

 • przygotowanie i sfinansowanie upominków dla wszystkich pielgrzymów,

 • oznakowanie domów noclegowych banerem ŚDM-owym.

Kontakt i informacje:

 1. Mail do parafialnego KO: sdmgdow@gmail.com

 2. Strona Parafialna ŚDM:www.parafiagdow.pl/sdm2016

 3. Facebook: www.facebook.com/sdm2016gdow

 4. Jeżeli masz pytanie w sprawie noclegów:

 5. Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter: www.parafiagdow.pl/sdm2016/newsletter/

Informacja o noclegach

 1. Pielgrzymi będą mieć ze sobą karimaty i śpiwory dlatego nie należy się przejmować, że w domu nie ma wystarczającej ilości łóżek. Wystarczy kawałek podłogi.

 2. Jednym z podstawowych wymogów są 3 m2 przypadające na jednego pielgrzyma. Warunki noclegowe będą weryfikowane przed Światowymi Dniami Młodzieży w 2016 roku.

 3. Każdy pielgrzym musi mieć zapewniony dostęp do ciepłej wody i łazienki.

 4. Pielgrzymi opuszczają dom najpóźniej do godziny8:00. Część dnia spędzają
  w Łapanowie,po południ zazwyczaj jadą do Krakowa.

 5. Wracają na nocleg najwcześniej o 21:00.

 6. Śniadanie jest mile widziane, jednak jeśli ktoś nie ma warunków lub możliwości wykarmienia dużej liczby osób, to posiłek zapewni parafia. Prosimy o zgłoszenie tego przy składaniu deklaracji.

 7. Język angielski jest ułatwieniem, jednak nie jesr.konieczny. Jeśli ktoś nie czuje się pewnie – nasi wolontariusze pomogą w porozumieniu się z pielgrzymami.

 8. Miejsca namiotowe (oferowane z namiotem, lub bez) również są mile widziane. W przypadku możliwości noclegu pod namiotem, pielgrzymi muszą mieć zapewniony dostęp do łazienki.

VADEMECUM

Napisano w Ogólne

Festyn Rodzinny na rzecz ŚDM 2016 w Gdowie

Plakat-A3

Napisano w Ogólne

Are you ready to say YES? Rozgrzewka przed ŚDM

01-KRAKOW-ARE-YOU-READY-BANNER-FB-01[1][2]

Nic nie rozgrzewa tak, jak muzyka! Na parę tygodni przed Światowymi Dniami Młodzieży zapraszamy do wspólnego świętowania w rytm doskonałej muzyki – na 4 koncerty dedykowane Światowym Dniom Młodzieży, a w szczególności idei wolontariatu ŚDM, bo wolontariusze stanowią jedną z najważniejszych grup pielgrzymów na ŚDM; są ich współorganizatorami.

Dla ŚDM zagrają: TGD z nową płyta, NiemaGOtu, Arkadio, ks. Jakub Bartczak, Maleo Reggae Rockers, TAU. Koncerty odbywać sie będa zawsze o godzinie 19:00, kolejno 31.05 – ICE w Krakowie, 03.06 – w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, 10.06 – w Hali Stulecia we Wrocławiu, 12.06 – w Hali Torwar w Warszawie. Podczas koncertów bedzie czynny punkt informacyjny wolontariatu ŚDM. Bilety na koncerty już od 30 zł można nabyć na eventim.pl  i ticketpro.pl   Dochód z koncertów zostanie przeznaczony na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.

Napisano w Ogólne

Wolontariuszu!

Przypominamy że do 29 lutego 2016 należy się zarejestrować jako wolontariusz na stronie krakow2016.com

Napisano w Ogólne

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich Wolontariuszy

Serdecznie zapraszamy wszystkich zdeklarowanych wolontariuszy oraz wszystkich chętnych którzy chcą do nas dołączyć na spotkanie organizacyjne które odbędzie się 20 lutego 2016r o godz. 16:00  na auli Gdowskiego Gimnazjum.

Napisano w Ogólne

Rekolekcje DLA NAS I CAŁEGO ŚWIATA

12 grudnia 2015 – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie

dla_nas_800px

Napisano w Ogólne

Wspólne ognisko Komitetów Parafialnych z dekanatu Niegowić

W dniu 27 czerwca br odbyło się spotkanie komitetów parafialnych naszego dekanatu podsumowujące nasze dotychczasowe działania. Było miło spotkać się w tak licznym gronie, w ŚDM-owej radosnej, atmosferze!!!

DSC_0795 DSC_0642 DSC_0647

Zobacz całą galerię>>>

Napisano w Ogólne

VI Wielki Festyn Rodzinny w Gdowie

W Niedzielę 07 czerwca 2015 przy Gimnazjum im Św. Brata Alberta w Gdowie odbył się VI Wielki Festyn Rodzinny z którego dochód został przeznaczony na: Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera, sprzęt do rehabilitacji dzieci w Gdowskiej stacji Caritas oraz „Bilet dla Brata” dla młodzieży z Madagaskaru.

W trakcie festynu nasi wolontariusze promowali Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

DSC_0687 DSC_0308 DSC_0055 DSC_0511

Zobacz całą galerię >>>

Napisano w Ogólne
Jeżeli masz pytanie w sprawie noclegów: dzwoń na: 516-219-655 lub pisz na: biuro@fler.pl

Hymn ŚDM 2016

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.

Zostań WOLONTARIUSZEM ŚDM 2016

Osoby chętne do włączenia się przy organizacji Światowych Dni Młodzieży zapraszamy do wypełnienia formularza.

Link do formularza

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań prosimy pisać na maila: sdmgdow@gmail.com