Warto przeczytać!

Na Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie przyjedzie młodzież z całego świata, która będzie zakwaterowana przez co najmniej kilka dni w parafiach. Nasza parafia będzie gościć ok. 1690 pielgrzymów. W związku z tym został powołany Parafialny Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Światowe Dni Młodzieży to wielkie wydarzenie dla parafian, a jednocześnie bardzo duże wyzwanie organizacyjne i logistyczne dla Komitetu. Podstawą sukcesu podejmowanych działań jest współpraca Komitetu z Gminą Gdów reprezentowaną przez Wójta Zbigniewa Wojasa oraz lokalną społecznością.

Najważniejsze zadania Komitetu Parafialnego ŚDM są następujące:

• przygotowanie bazy zakwaterowania dla pielgrzymów;

• organizacja i sfinansowanie ciepłego poczęstunku na powitanie dla wszystkich pielgrzymów,

• rejestracja pielgrzymów oraz wydanie „pakietów pielgrzyma”,

• organizacja śniadań dla pielgrzymów zakwaterowanych w szkołach i remizach oraz w rodzinach, które nie mogą zapewnić śniadania,

• transport pielgrzymów z lotniska i z powrotem oraz na centralne wydarzenia w Krakowie i na Brzegi w Wieliczce, w przypadku, gdy przybędą bez autokarów,

• organizacja i sfinansowanie transportu pielgrzymów na katechezy do kościoła parafialnego,

• organizacja opieki medycznej,

• zapewnienie bezpieczeństwa, opieki wolontariuszy oraz tłumaczy dla pielgrzymów,

• promocja idei ŚDM w środowisku parafialnym,

• współudział w organizacji wydarzeń ŚDM, które będą miały miejsce na terenie parafii (katechezy, liturgia, Festiwal Młodych, inne),

• przygotowanie i sfinansowanie upominków dla wszystkich pielgrzymów,

• oznakowanie domów noclegowych banerem ŚDM-owym.

Kontakt i informacje:

1. Mail do parafialnego KO: sdmgdow@gmail.com

2. Strona Parafialna ŚDM:www.parafiagdow.pl/sdm2016

3. Facebook: www.facebook.com/sdm2016gdow

4. Jeżeli masz pytanie w sprawie noclegów:

5. Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter: www.parafiagdow.pl/sdm2016/newsletter/

Informacja o noclegach

1. Pielgrzymi będą mieć ze sobą karimaty i śpiwory dlatego nie należy się przejmować, że w domu nie ma wystarczającej ilości łóżek. Wystarczy kawałek podłogi.

2. Jednym z podstawowych wymogów są 3 m2 przypadające na jednego pielgrzyma. Warunki noclegowe będą weryfikowane przed Światowymi Dniami Młodzieży w 2016 roku.

3. Każdy pielgrzym musi mieć zapewniony dostęp do ciepłej wody i łazienki.

4. Pielgrzymi opuszczają dom najpóźniej do godziny8:00. Część dnia spędzają
    w Łapanowie,po południ zazwyczaj jadą do Krakowa.

5. Wracają na nocleg najwcześniej o 21:00.

6. Śniadanie jest mile widziane, jednak jeśli ktoś nie ma warunków lub możliwości wykarmienia dużej liczby osób, to posiłek zapewni parafia. Prosimy o zgłoszenie tego przy składaniu deklaracji.

7. Język angielski jest ułatwieniem, jednak nie jesr.konieczny. Jeśli ktoś nie czuje się pewnie – nasi wolontariusze pomogą w porozumieniu się z pielgrzymami.

8. Miejsca namiotowe (oferowane z namiotem, lub bez) również są mile widziane. W przypadku możliwości noclegu pod namiotem, pielgrzymi muszą mieć zapewniony dostęp do łazienki.

VADEMECUM

Napisano w Ogólne
Jeżeli masz pytanie w sprawie noclegów: dzwoń na: 516-219-655 lub pisz na: biuro@fler.pl

Hymn ŚDM 2016

There are no upcoming events at this time.

Zostań WOLONTARIUSZEM ŚDM 2016

Osoby chętne do włączenia się przy organizacji Światowych Dni Młodzieży zapraszamy do wypełnienia formularza.

Link do formularza

W razie jakichkolwiek pytań prosimy pisać na maila: sdmgdow@gmail.com