21 Niedziela Zwykła

1. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski mianował księdza Bogusława Seweryna proboszczem naszej parafii. Ks. Bogusław do tej pory był proboszczem parafii w Osieczanach koło Myślenic, a z dniem dzisiejszym rozpoczyna pracę w Gdowie. Uroczyste przywitanie nowego duszpasterza na Mszy świętej o godzinie 11:00.

2. Od czwartku, 27 sierpnia pracę w naszej parafii podejmie ksiądz Piotr Studnicki, dotychczas pełniący funkcję wikariusza w parafii w Bodzanowie.

3. Ksiądz Robert Jończyk, proboszcz z Biskupic został mianowany przez Księdza Arcybiskupa dziekanem dekanatu niegowickiego.

4. W przyszłą niedzielę będziemy dziękować Panu Bogu za plony ziemi w następującym porządku:
a. Podczas Mszy św. o 8:00 – mieszkańcy Gdowa
b. O 9:30 – mieszkańcy Bilczyc
c. O 11:00 – mieszkańcy Zręczyc, Stryszowej, Podolan i Wólki Zręczyckiej
d. O 12:30 – mieszkańcy Fałkowic
e. Mieszkańcy Zagórzan i Zalesian w kaplicy w Zagórzanach o 15:00

5. W środę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej i duchowej łączności z Sanktuarium Narodowym na Jasnej Górze.

6. 15 i 16 sierpnia na remont mieszkania dla ks. Wikariusza złożyliście 13400 zł i 110 euro. Prace zbliżają się do końca, już są zamontowane okna (5300 zł), wykonano instalację elektryczną (7500 zł), hydrauliczną (2500 zł). Trwa malowanie, a w najbliższych dniach będzie odnawiany parkiet.

7. Patroni na ten tydzień:
a. Poniedziałek – św. Bartłomiej apostoł
b. Czwartek – św. Monika.
c. Piątek – św. Augustyn.
d. Sobota – św. Jan Chrzciciel w misterium swojego męczeństwa.

8. W minionym tygodniu odszedł do Pana † Franciszek Ruman
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…