22 Niedziela Zwykła

1. Kończący się czas urlopów, wakacji i żniw jest okazją do wdzięczności Panu Bogu za życie, zdrowie i wszelkie dary natury. W tym duchu przeżywamy dziś nasze Parafialne Dziękczynienie Bogu za tegoroczne zbiory.

2. We wtorek (1.IX.) wspomnienie bł. Bronisławy. Msza święta rozpoczynająca nowy rok szkolny ze względu na czas epidemii będzie w piątek 4 września br. o godz. 16:00 dla uczniów szkół podstawowych, a o godz. 18:00 dla młodzieży.

3. W czwartek (3. IX.) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. I czwartek miesiąca.

4. W piątek (4. IX.) z racji I piątku miesiąca od godz. 15:00 do 18:30 okazja do spowiedzi.

5. W sobotę (5.IX.) pierwsza sobota miesiąca. O godz. 9:30 Msza święta dla chorych, starszych, samotnych. Zapraszam również na wspólną modlitwę osoby należące do Róż Różańcowych w naszej parafii oraz kandydatów do Róż. Może uda się w tym niezwykłym roku utworzyć nową Różę pod wezwaniem Matki Bożej Gdowskiej jako prezent dla naszej Matki na dzień odpustu. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Po Mszy świętej zapraszam członków Róż Różańcowych na krótkie spotkanie w kościele. Od godz. 9:30 odwiedzimy również chorych w domach. Tych, którzy oczekują na posługę sakramentalną prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii.

6. W przyszłą niedzielę (6. IX.) będziemy przezywać Uroczystości Odpustowe ku czci Narodzenia NMP. Suma odpustowa o godz. 11:00.
Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec, feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków. Zapraszam Dzieci Pierwszokomunijne oraz Orkiestrę. Proszę również naszych strażaków oraz wszystkich chętnych o pomoc w sprzątaniu terenu wokół kościoła.

7. Czcigodni pragnę podziękować śp. ks. Proboszczowi Stanisławowi za przygotowanie projektu budowlanego konserwatorskiego remontu wieży. Ten projekt dotarł do mnie w ubiegłym tygodniu. Jaki jest stan naszej wieży myślę, że widać gołym okiem. Widzimy obsuniętą blachę, nachylenie hełmu wieży i stan elewacji. Ogólnie zakres różnych prac remontowych, nie tylko wieży, jest duży. W związku z tym sądzę, że nadszedł czas, aby na drodze wyborów dokonać powołania Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W przyszłą niedzielę, tj. 6 września br., rozpocznie się pierwszy etap wyborów: zgłaszanie kandydatów. Każdy pełnoletni parafianin może rekomendować wybraną przez siebie osobę do składu Rady. Rekomendacja powinna zawierać m.in. dane osoby rekomendowanej: imię i nazwisko, dokładny adres i numer telefonu (do wiadomości Komisji Wyborczej). Kandydat do Rady powinien być osobą pełnoletnią, wierzącą i praktykującą, zaangażowaną w życie Kościoła i parafii Pisemną rekomendację należy złożyć do urn, które będą wystawionej przy wejściach do Kościoła od niedzieli 6 wrzenia do 20 września włącznie. Drugi etap powołania Parafialnej Rady Duszpasterskiej czyli wybory dokonywane przez ogół parafian na zgłoszonych kandydatów – nastąpi na początku października. O dokładnej dacie poinformujemy osobno. Po wstępnym rozeznaniu sądzę, że na każde 500 osób powinien przypadać jeden radny. Rozpocznijmy od zgłoszenia kandydatów.