23 Niedziela Zwykła

  1. W naszym sanktuarium przeżywamy dziś główną uroczystość odpustową ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wdzięczni Naszej Pani Gdowskiej za opiekę nad nami, szczególnie w czasie pandemii, powierzajmy Jej przyszłość naszej wspólnoty parafialnej. Suma opustowa o godz. 1100.
  2. Rozpoczynamy dziś I etap wyborów Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Przez dwa tygodnie możemy zgłaszać kandydatów podając: imię i nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu. Kartki z kandydaturami wrzucamy do skrzynek przy wejściu do kościoła. Kandydat do Rady powinien być osobą pełnoletnią, wierzącą i praktykującą, zaangażowaną w życie Kościoła i parafii.
  3. Naprzeciw kościoła organizowany jest dziś kiermasz ciast, którym Gdów wspiera małego Ksawerego, który walczy z SMA
  4. Od poniedziałku (7.IX.) wieczorne adoracje będą od godz. 1700. Pół godziny modlitwy w ciszy, a następnie różaniec i litania do św. Jana Pawła II. W tym czasie będzie również okazja do spowiedzi.
  5. We wtorek (8.IX.) Uroczystość Narodzenia NMP. Msze święte o godz. 630, 800, 930, 1600 i 18 Przed południem kazania wygłosi i będzie przewodniczył Mszy świętej o godz. 930 ks. Kan. Janusz Łomzik, który pracował w Republice Czeskiej, a obecnie jest proboszczem w Niegowici. Na Mszy świętej o godz. 1800 kazanie wygłosi ks. Marek Skop nowy proboszcz w Łapanowie. Razem z księdzem Markiem podczas tej Mszy świętej będziemy dziękować Bogu za 25 lat naszej posługi kapłańskiej. Podczas tej Eucharystii nastąpi również błogosławieństwo nowej Róży Różańcowej pod wezwaniem Matki Bożej Gdowskiej.
  6. W środę (9.IX.) wspomnienie bł. Anieli Salawy odpust w Sieprawiu.
  7. W przyszła niedzielę (13.IX.) abp Marek Jędraszewski zaprasza do wzięcia udziału w XXVIII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej pod hasłem „Człowiek jest powołany do pełni życia”. Rozpoczęcie nabożeństwem Drogi Krzyżowej o g. 900 przy stacji „U Piłata”. O g.1130 przy ołtarzu polowym Msza Święta. Ze względu na epidemię wyjazd indywidualny. W naszej parafii będziemy przeżywać kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją pokutną. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Początek o godz. 1800.