24 Niedziela Zwykła

  1. Dziś w naszej Archidiecezji przeżywamy XXVIII Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej pod hasłem „Człowiek jest powołany do pełni życia”. Chrystus powie, że przyszedł na świat, abyśmy mieli życie i mieli je w obfitości. Chcemy to nowe życie, które ofiaruje nam Chrystus rozwijać w naszych rodzinach. Okazją do tego niech będzie rozpoczynjący się dziś X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”
  2. W naszej parafii wieczorem będziemy przeżywać kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją pokutną. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Początek o godz. 1800.
  3. W poniedziałek (14.IX.) święto Podwyższenia Krzyża świętego.
  4. We wtorek (15.IX.) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża Bolesna patronuje kaplicy na naszym cmentarzu. Msza święta na cmentarzu o godz. 1600.
  5. W czwartek (17.IX) wznawiamy po wakacjach spotkania w ramach Duszpasterstwa Talent. Temat spotkania: Zaangażowanie w większy cel – powołani do działania na rzecz większej chwały Bożej. Gościem spotkania będzie ks. Grzegorz Piątek Spotkanie rozpocznie się Mszą święta w intencji uczestników Talentu o godz.1800, a następnie spotkanie na plebanii. Zapraszamy na te spotkania stałych uczestników oraz wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w spotkaniach dla ludzi aktywnych, a więc przedsiębiorców, lekarzy, nauczycieli, liderów jakichkolwiek mniejszych czy większych grup społecznych. Opiekę nad Duszpasterstwem Talent obejmie Ksiądz Proboszcz.
  6. W piątek (18. IX.) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież, a szczególnie uczniów klasy III wraz z rodzicami zapraszam na Mszę święta o godz. 1800. Po Mszy świętej spotkanie w sprawie I Komunii.
  7. W sobotę (19.IX.) zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie ministrantów i lektorów na godz. 900. Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna od godz. 1500 do 1800 w kancelarii.
  8. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii oraz za wszelką troskę o parafię. Informujemy, że zmienił się numer konta bankowego parafii. Nowy numer, a także informacje o godzinach otwarcia kancelarii parafialnej można znaleźć na stronie internetowej parafii i w gablocie. Trwa zgłaszanie kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Do 20 września br. zgłaszamy kandydatów podając: imię i nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu. Kartki z kandydaturami wrzucamy do skrzynek przy wejściu do naw bocznych. Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 1700. Informujemy, że chrzty, które miały być o godz. 1700 w soboty, będą o godz. 1640.
  9. Dziękujemy za wszystkie ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę podczas kiermaszu dla małego Ksawerego, który walczy z SMA. Zebrano 13 239 zł 12 gr.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty: śp. Szczepan Trzupek, i śp. Dorota Tomczyk Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.