25 Niedziela Zwykła

1. W trzecią niedzielę września przeżywamy w Polsce Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, dlatego prośmy o światło Ducha Świętego dla wszystkich ludzi mediów, dziennikarzy i publicystów, by byli sługami prawdy i dobra.

2. Dziś jeszcze można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kartki z kandydaturami wrzucamy do skrzynek przy wyjściu z naw bocznych.

3. Codziennie w naszym Sanktuarium od godz. 17:00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkich chętnych, a szczególnie Roże Różańcowe żeńskie i męskie zapraszamy do prowadzenia każdego dnia modlitwy różańcowej o godz. 17:30. W tym czasie także okazja do spowiedzi.

4. W poniedziałek (21.IX.) święto św. Mateusza, apostoła i Ewangelisty.

5. We wtorek (22.IX.) wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

6. W środę (16.IX) wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika.

7. Zbliża się październik miesiąc modlitwy różańcowej. Jeżeli to będzie możliwe 4 października br. tj. w pierwszą niedzielę października chcemy zorganizować procesję w ogrodzie Różańcowym. Wszystkich chętnych zapraszam do pomocy w porządkowaniu tego ogrodu w sobotę 26 września na godz. 9:00.

8. Również w sobotę (26. IX.) siostra Beata zaprasza na pierwsze spotkanie dzieci, które tworzyły scholę i te, które pragną do niej należeć. Spotkanie o godz. 10:00 w salce.

9. W przyszłą niedzielę (27.IX.) naszymi ofiarami przed kościołem i podczas kiermaszu możemy wesprzeć leczenie rodzeństwa Klaudii i Kuby Mistarzów z Wierzbanowej.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Monika Kostecka Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen