26 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Prośmy Bożą Opatrzność, za tych, którzy z powodu wojen, prześladowań i terroru muszą opuszczać swoją ojczyznę, aby dzięki pomocy dobrych ludzi mogli znaleźć dla siebie bezpieczne miejsce.

2. Naszymi ofiarami do puszek lub na kiermaszu możemy dziś wesprzeć leczenie chorej na dziecięce porażenie mózgowe 14 letniej Klaudii Mistarz. Klaudia czeka na operację kolana i stopy, której koszt wnosi ok. 140 tys. zł. Rodzice Klaudii gorąco dziękują za każdą ofiarę.

3. W poniedziałek (28.IX.) wspomnienie św. Wacława, patrona Katedry Wawelskiej. Otoczmy modlitwą biskupów: Grzegorza Rysia i Damiana Muskusa w 9 rocznicę ich konsekracji biskupiej, prosząc o potrzebne łaski w ich dalszej posłudze.

4. We wtorek (29.IX) święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

5. W czwartek (1.X.) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła. W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zapraszam, dorosłych, młodzież i dzieci do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym sanktuarium będziemy odprawiali o godz. 17:30, natomiast w kościele w Zagórzanach po Mszy świętej godz. 17:00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

6. W piątek (2.X.) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 6:00 i po południu od godz. 15:00 do 18:30. Msza święta dla dzieci o godz. 16:00.

7. W sobotę (3.X.) z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 9:30 Msza święta dla chorych, starszych, samotnych. Od godz. 9:30 odwiedzimy również chorych w domach. Tych, którzy oczekują na posługę sakramentalną prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii.

8. W przyszłą niedzielę (4.X.) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu otoczmy wdzięczną pamięcią Ojca świętego Franciszka wypraszając dla nich potrzebne łaski W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Różańcowe z procesją ku czci Matki Bożej w niedzielę o godz. 17:00. Przy tej okazji bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj pracowali prace przy porządkowaniu Ogrodu Różańcowego.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, a dla dzieci Mały Gość, w którym o nowym błogosławionym Carlo Acutisie opowiada jego mama. Jest też nowe czasopismo dla dzieci „Staś”, a w nim wśród wielu ciekawych informacji i rysunków jest i mowa o św. Janie Pawle II i Łagiewnikach. Zachęcamy do czytania!

10. Niech Maryja, Królowa Różańca świętego będzie dla nas Przewodniczką na drogach wiary, nadziei i miłości.