28 Niedziela Zwykła

1. Przeżywając dzisiaj pod hasłem „Totus Tuus” XX Dzień Papieski, w tym czasie lęku, bólu, żałoby oraz biedy z powodu pandemii, chciejmy naśladować św. Jana Pawła II, który będąc człowiekiem wielkiej wiary, zakorzenionym w tradycji naszej Ojczyzny, zawsze najpierw myślał o tym, by zwrócić się przez Maryję do Boga i poprosić Go o dar Jego Miłosierdzia. A Pan nie pozbawił go tej pomocy. Ofiarą serca wspierajmy również Dzieło Nowego Tysiąclecia, które jest najpiękniejszym pomnikiem pontyfikatu św. Jana Pawła II.

2. Msza święta dziękczynna, Biały Marsz i Koncert z powodu sytuacji epidemicznej w naszej Ojczyźnie zostają przeniesione na inny termin, który zostanie podany w późniejszym czasie.

3. Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które są odprawiane przez cały październik w naszym Sanktuarium o godz. 17:30, a w Zagórzanach po Mszy świętej o godz. 17:00. Dziękujemy poszczególnym grupom, które już prowadziły modlitwę różańcową, zapraszamy kolejne.

4. We wtorek (13.X.) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17:30 różaniec, potem procesja, błogosławieństwo eucharystyczne i Msza święta. Zapraszam do posługi niesienia baldachimu, feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków.

5. W środę (14.X.) przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

6. W czwartek (15. X.) wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

7. W piątek (16.X.) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Z racji III piątku miesiąca zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 21:00.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Stanisława Wojtas. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen