29 Niedziela Zwykła

1. Wspominając dziś świętego Łukasza Ewangelistę patrona Służby Zdrowia polecajmy jego opiece wszystkich troszczących się o ludzkie życie i zdrowie, szczególnie w tym czasie epidemii Covid19. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Misyjny jest dla nas wezwaniem do modlitwy w intencji wszystkich podejmujących trud głoszenia Dobrej Nowiny, a zarazem wezwaniem, by nasze życie stawało się żywą Ewangelią.

2. Wszystkim ludziom dobrego serca serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano 4192 zł.

3. Dziś ostatni dzień głosowania na kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na wtorek 20.10. br. było planowane spotkanie kandydatów i komisyjne liczenie głosów, ale w obecnej sytuacji w tygodniu policzymy głosy wraz panem organistą i kościelnym. Wyniki zostaną podane w przyszłą niedzielę.

4. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową o ustanie pandemii koronawirusa. Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane przez cały październik w naszym Sanktuarium o godz. 17:30, a w Zagórzanach po Mszy świętej o godz. 17:00.

5. W poniedziałek (19.X) wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika.

6. We wtorek (20.X.) uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa.

7. W czwartek (22. X.) wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na kolejne spotkanie duszpasterstwa „Talent” W kościele Różaniec i Msza święta, a o godz. 19:30 spotkanie online na skypie

8. Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych i troski o ich groby. Otoczmy modlitwą naszych zmarłych Rodziców, Krewnych i Przyjaciół nie tylko w te pierwsze dni listopada, ale przez cały rok. Kartki na wypominki jednorazowe i roczne są do zabrania z ołtarzy bocznych. Proszę po wypełnieniu włożyć je do koperty i złożyć do skrzynek przy ołtarzach lub w zakrystii.

9. W związku z czerwoną strefą w naszym sanktuarium może być ok 100 osób. W kościele przebywamy z zasłoniętymi ustami i nosem/maseczka/ oraz zachowujemy bezpieczną odległość.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Marcin Wilk. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

11. Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. W nowym tygodniu niech Was wszystkich Bóg błogosławi.