30 Niedziela Zwykła

  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty.
  2. Za nami pierwszy etap wyborów Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Po komisyjnym policzeniu głosów z wyboru w skład Rady weszli:
1.                 CzapiewskiBogdanBilczyce
2.                 MarciniakStanisławBilczyce
3.                 SalawaWładysławBilczyce
4.                 CiężarekFranciszekFałkowice
5.                 KrogulskaAnnaGdów
6.                 NiewiarowskiKrzysztofGdów
7.                 RozwadowskiMarekGdów
8.                 SkowronekSławomirGdów 
9.                 ŚwieżyMarekGdów
10.            WęglarzKrystynaGdów
11.            ZającPawełGdów
12.            ZastawniakJerzyGdów
13.            ZastawniakPawełGdów
14.            GasińskiStefan LeszekZręczyce
15.            MałekMarekZręczyce

Obecnie trwa powoływanie członków Rady z nominacji. Pełny skład Rady zostanie podany w niedzielę 8 listopada br. Również 8 listopada zostanie przedstawiony protokół dotyczący parafii i cmentarza. Ponieważ jest wiele pytań o nową część cmentarza ksiądz proboszcz informuje, że aktualnie nie ma możliwość wykupienia grobu na nowej części, a decyzja o możliwości pochówku jest podejmowana dopiero po śmierci osoby. Jest w opracowaniu regulamin cmentarza wraz z wysokością opłat. Ponieważ jest to czas porządkowaniu grobów naszych bliskich zwracamy się z prośbą o segregowanie śmieci: szkło, plastik, bioodpady. Koszty wywozu śmieci z cmentarza to za sierpień 4000 zł za wrzesień 3500 zł. Każdy z nas w swoim gospodarstwie domowym płaci za śmieci, gdyby np. szklane części zniczy lub plastikowe zabrać ze sobą w miejsce przyniesionych zniczy i wrzucić do kosza u siebie koszt wywozy śmieci mógłby ulec zmniejszeniu.

3. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową o ustanie pandemii koronawirusa. Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane przez cały październik w naszym Sanktuarium o godz. 1730, a w Zagórzanach po Mszy świętej o godz. 1700

4. W środę (28.X.) w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

5. W przyszłą niedzielę (1.XI.) przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane odprawione w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Z związku z tzw. czerwoną strefą i dla naszego bezpieczeństwa nie będzie w tym roku na cmentarzu procesji i Mszy świętej O godz. 1500 w kościele Godzina Miłosierdzia z modlitwą za zmarłych, a po niej o godz. 1520 Msza święta.

6. W Zagórzanach w Uroczystość Wszystkich Św. msza tylko o godz. 9.00

7. Kartki na wypominki jednorazowe i roczne są do zabrania z ołtarzy bocznych. Proszę po wypełnieniu włożyć je do koperty i złożyć do skrzynek przy ołtarzach lub w zakrystii.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Gabriela Musiał i śp. Wojciech Hoduń. Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

9. Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. W nowym tygodniu niech Was wszystkich Bóg błogosławi.