32 Niedziela Zwykła

Z serca dziękuję za Waszą troskę o nasze Sanktuarium i naszą parafialną rodzinę. Widocznym znakiem tej troski jest Parafialna Rada Duszpasterska, której powołanie jest owocem Waszego zaangażowania. W skład Rady wchodzą członkowie z urzędu, wyboru i nominacji.1. Przeżywamy dziś XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Nasze siostry i bracia w Republice Środkowej Afryki, w której trwa wojna, wyzysk dzieci, bieda i prześladowania kościoła, potrzebują naszego wsparcia duchowego i materialnego. Dlatego – podarujmy im nadzieję!

2. W środę (11.XI.) wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, a zarazem narodowe Święto Niepodległości. Dziękując za odzyskaną wolność, prośmy Miłosiernego Boga o umiejętność mądrego korzystania z tego daru dla wszystkich Rodaków. Msze święte w tym dniu o godz. 6:30 8:00, 9:30 w intencji Ojczyzny i o godz. 18:00.

3. Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna w sobotę 21 listopada br. Konieczność wcześniejszej rejestracji na stronie Duszpasterstwa Rodzin naszej Archidiecezji.

4. Z serca dziękuję za Waszą troskę o nasze Sanktuarium i naszą parafialną rodzinę. Widocznym znakiem tej troski jest Parafialna Rada Duszpasterska, której powołanie jest owocem Waszego zaangażowania. W skład Rady wchodzą członkowie z urzędu, wyboru i nominacji. 3 członków Rady z nominacji zostanie powołanych w późniejszym terminie. W skład Rady weszli:

Z urzędu
Ks. Tomasz Jajecznica
Ks. Piotr Studnicki
s. Beata Sroka
Dariusz Kasprzyk Pan kościelny
Daniel Oleś Pan organista

Z wyboru
Bogdan Czapiewski
Stanisław Marciniak
Władysław Salawa
Franciszek Ciężarek
Anna Krogulska
Krzysztof Niewiarowski
Marek Rozwadowski
Sławomir Skowronek
Marek Świeży
Krystyna Węglarz
Paweł Zając
Jerzy Zastawniak
Paweł Zastawniak
Stefan Leszek Gasiński
Marek Małek

Z nominacji
Zofia Dudek
Leszek Orzechowski

Członków Rady serdecznie zapraszam na spotkanie w kościele w piątek 13 listopada br. po Mszy świętej wieczornej.

26 października br. przy udziale księży dziekanów, ks. Józefa Czarnego i ks. Roberta Jończyka odbyło się przejęcie gospodarcze parafii. Na podstawie dokumentów stwierdzono, że po śmierci proboszcza ks. Kan. Stanisława Bętkowskiego stan konta parafialnego wynosił 1020 zł. Natomiast dług parafii to 70 000 zł. Na dług składają się min. Niewypłacone prace za ogrzewanie kościoła 20 000 zł., za malowanie kaplicy i zakrystii, sprzątanie po malowaniu, zamówiony projekt cmentarza oraz rachunki za wywóz śmieci i media 50 000 zł. Te ostatnie zaległości już zostały uregulowane, gdyż groziło np. odcięcie gazu. Do prac, które są do wykonania jako pierwsze należą: wycinka i pielęgnacja drzew przy kościele, mamy już pozwolenie ważne do końca roku, poszukujemy firmy, która wykona prace. Jest opracowywany kosztorys remontu wieży. Po jego wykonaniu będziemy pisać projekt o dotację na remont oraz poszukiwać firmy, która remont wykona. Ostatnia sprawa to kwestia drzwi wyjściowych z kościoła. Mróz podniósł posadzkę, połamał płytki oraz skrzywił próg. Poszukujemy firmy, która podjęłaby się naprawienia uszkodzeń, tak by drzwi można spokojnie zamykać. To są sprawy najpilniejsze do wykonania. Proszę Was o pomoc w poszukiwaniu wykonawców oraz o wszelkie uwagi. Proszę również o ofiary na olej opałowy do ogrzewania kościoła. Czas w którym żyjemy, w związku z epidemią i nowymi obostrzeniami dotyczącymi uczestnictwa wiernych, wzywa nas do czuwania w trosce o nasze życie doczesne i wieczne Informujemy, że Kościół jest otwarty przez cały dzień. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 i Mszę świętą w tygodniu i w niedzielę. W kolejnych dniach listopada przed Mszą Świętą wieczorną będziemy się modlić za zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych. Wypominki można jeszcze składać w zakrystii, kancelarii lub elektronicznie.

5. Dziękujemy serdecznie za troskę o nasze świątynie. Dziękujemy za wszystkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii, również te, które złożone zostały przy okazji wypominków. Wszystkim życzymy błogosławionego nadchodzącego tygodnia.