Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość ta jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziś także wspominamy św. Cecylią patronkę muzyki i śpiewu kościelnego. Wszystkim troszczącym się o piękno śpiewu kościelnego w naszej parafii: panu Organiście Danielowi, chórowi, chórowi męskiemu, scholom wraz z opiekunami życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętej patronki w codziennym życiu.

2. Dziś będzie dodatkowa Msza święta na cmentarzu o godz. 15.00. Będziemy się modlić w intencji wszystkich zmarłych parafian i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

3. Za tydzień w niedzielę (29.XI.) rozpoczniemy Adwent. Msze święte roratnie o N.M.P. będą odprawiane w tygodniu o godz. 6.30. Do udziału w roratach zapraszam wszystkich: seniorów dorosłych, a szczególnie młodzież i dzieci. Niech w naszych rękach nie zabraknie lampionów będących znakiem naszej żywej wiary gotowej na przyjęcie przychodzącego Zbawiciela. Znakiem naszego czuwania niech będą również duże lampiony zapalone przed naszymi domami od zmierzchu do czasu pójścia spać. Tegoroczne Roraty, które będziemy przeżywać pod hasłem: „CUD NAD CUDAMI”, pomogą nam lepiej poznać tajemnicę Eucharystii. Przygotujmy się w tym tygodniu do przeżywania tego radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary przekazane na potrzeby duchowe i materialne naszej parafii, szczególnie na ogrzewanie kościoła. Zakupiono 2500 litrów oleju za 6950 zł.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Alicja Matus-Kaleta, śp. Mieczysław Suchta, śp. Tadeusz Kaleta, śp. Jacek Kędryna, śp. Stefan Jamka, śp. Kazimierz Piwowarczyk. Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

6. Wszystkim życzymy błogosławionego nowego tygodnia bez zakażeń, solenizantom opieki świętych Patronów. Naszą Panią Gdowską prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią i o oddalenie epidemii wołając: Pod Twoją obronę…