I Niedziela adwentu

  1. Rozpoczynając dzisiaj Adwent wchodzimy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski, któremu towarzyszy hasło: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa nas do nawrócenia, pokuty i gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Szczególnym znakiem adwentowego czuwania są Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej Pani Adwentu, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 630. Przed roratami o godz. 600 będzie odsłonięcie obrazu i Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Do udziału w roratach zapraszamy wszystkich: seniorów dorosłych, a szczególnie młodzież i dzieci. Ponieważ nie zmieniły się przepisy dotyczące obostrzeń sanitarnych udział w roratach – zwłaszcza dzieci – pozostawiamy roztropności rodziców Niech w naszych rękach nie zabraknie lampionów będących znakiem naszej żywej wiary gotowej na przyjęcie przychodzącego Zbawiciela. Znakiem naszego czuwania niech będą również duże lampiony zapalone przed naszymi domami od zmierzchu do czasu pójścia spać. Adwent jest ważnym okresem naszego duchowego przygotowania się na przyjście Zbawiciela, dlatego postarajmy się, by ten czas – mimo sanitarnych obostrzeń – był przez każdego jak najlepiej wykorzystany. Poranne wstawanie do którego zapraszamy w tegorocznym Adwencie dla wszystkich jest wielkim wyzwaniem i ofiarą. Gorąco jednak zapraszamy do podjęcia tej ofiary jako znaku naszego wołania do Boga o Jego miłosierdzie dla nas i oddalenie epidemii. W roratach będzie można również uczestniczyć za pośrednictwem transmisji internetowej. Dla dzieci, każdego dnia będzie jakieś zadanie do wykonania. Będą losowane figury świętego Józefa i Najświętszej Maryi Panny. Dzieci, które będą uczestniczyć w Roratach za pośrednictwem internetu będą zabierać wylosowaną figurę do domu po godz. 1700, i przynosić następnego dnia do godz. 1700. Odpowiedzi na zadania będziemy przynosić wraz z własnoręcznie wykonanymi ozdobami choinkowymi, które ozdobią dekorację świąteczną naszego kościoła. Zapraszamy serdecznie do Adwentowego przygotowania serca dla Zbawiciela.
  2. Przed kościołem są rozprowadzane poświęcone opłatki na wigilijny stół. Ofiara złożona za opłatki jest przeznaczona na wynagrodzenia dla pana kościelnego i organisty za całoroczną pracę. Są również do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świecy 6 zł., ofiara złożona ponad to jest przeznaczona na pomoc dzieciom.
  3. W poniedziałek (30.XI.) święto św. Andrzeja Apostoła.
  4. W piątek (4. XII.) wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników i hutników, I piątek miesiąca Msze święte o godz. 630, 1600 i 1800. Okazja do spowiedzie rano i po południu od godz. 1500.
  5. W sobotę (5.XII.) z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta dla chorych, starszych, samotnych. Od godz. 930 odwiedzimy również chorych w domach. Tych, którzy oczekują na posługę sakramentalną prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: † Henryk Gabrysiak, † Tadeusz Kaleta, † Irena Jamka. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i pełnego Bożej łaski nowego tygodnia, solenizantom opieki świętych Patronów. Naszą Panią Gdowską prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią i o oddalenie epidemii wołając: Pod Twoją obronę …