Lampion adwentowy

Lampion adwentowy nie tylko rozprasza grudniowe ciemności, ale i symboliczne ciemności grzechu. Czworoboczny, ozdobiony chrześcijańskimi symbolami, z pojawiającym się na początku mszy świętej roratniej światłem we wnętrzu, przypomina o konieczności gromadzenia w Adwencie dobrych uczynków. To one, jak światło, rozświetlają mroki grzechu, by wskazać Jezusowi Chrystusowi drogę do naszych serc, a nam drogę do Betlejem. Ponadto, światło symbolizuje też nie tylko samego Zbawiciela, lampion odsyła nas również do przypowieści o pannach roztropnych, oczekujących przybycia Oblubieńca.  

misyjne.pl

Zachęcamy do aktywnego przeżywania czasu adwentu. Nie tylko biorąc udział w roratach z własnym lampionem, ale również do postawienia lampionu przed własnym domem lub w oknie. Zapalany codziennie po zmroku i gaszony kiedy ostatnia osoba z rodziny idzie spać.

Niech to będzie świadectwem naszej wiary i zaangażowania w tym czasie oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa do naszych rodzin, domów i serc.

Poniżej lampion wystawiony przy plebanii. Chętnie pokażemy Wasze 🙂 Przyślijcie je na adres mailowy parafii lub stronę naszej Parafii na FB.