II Niedziela adwentu

  1. Drugą niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła. Z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Przed kościołem są rozprowadzane poświęcone opłatki na wigilijny stół. Ofiara złożona za opłatki jest przeznaczona na wynagrodzenia dla pana kościelnego i pana organisty za całoroczną pracę. Są również do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świecy 6 zł., ofiara złożona ponad to jest przeznaczona na pomoc potrzebującym, zwłaszcza dzieciom.
  3. Przez cały Adwent zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 630. W roratach można również uczestniczyć za pośrednictwem transmisji internetowej. Przed Roratami o godz. 600 zapraszamy do śpiewu Godzinek. Dziękujemy za liczny udział w Roratach zarówno w kościele jak i za pośrednictwem transmisji internetowej. Dzieciom dziękujemy za wytrwałość i piękne ozdoby świąteczne.
  4. We wtorek (8.XII.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu o godz. 630, 800, 930, 1100, 1600 i 1800. Wpatrzeni w Maryję wolną od grzechu przeżywajmy czas Adwentu w stanie łaski uświęcającej. Okazja do Spowiedzi codziennie od godz. 600. Tego dnia przypada 4. rocznica nominacji J.E. Abpa Marka Jędraszewskiego na Metropolitę Krakowskiego- pamiętajmy o nim w modlitwach.
  5. W czwartek (10.XII.) zapraszamy na kolejne spotkanie duszpasterstwa „Talent” W kościele Msza święta o godz. 1800, a następnie spotkanie.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Grzegorz Lenart. Otoczmy księdza rekolekcjonistę modlitwą, a przede wszystkim zadbajmy o to, by każdy z naszych najbliższych mógł wziąć w nich udział i skorzystał z sakramentu pojednania.
  7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przygotowujemy się do remontu wieży kościoła. Jego kosz obliczono na 772 000 zł. Trwają również prace nad inwentaryzacją i regulaminem cmentarza. Parafia ogłasza konkurs na Zarządcę Cmentarza. Oferty można składać w kancelarii parafialnej do 17 grudnia br. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim parafianom i gościom spokojnej i błogosławionej niedzieli.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła ś. p. Helena Palonek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.