You are currently viewing III Niedziela adwentu „Gaudete”

III Niedziela adwentu „Gaudete”

Przeżywamy już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete” to znaczy: „Radujcie się!”. Wezwanie do radości płynie ze świadomość, że Syn Boży – Mesjasz przychodzi na ziemię z darem zbawienia. Pomocą w dobrym przygotowaniu na spotkanie ze Zbawicielem są rekolekcje, które dziś rozpoczynamy. Głosi je ks. Grzegorz Lenart diecezjalny Duszpasterz Organistów w naszej Archidiecezji.

         Msze święte z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 630, 930, 1700 i 1900. W tych dniach Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 1800 do 1900. W środę na Mszach świętych będzie zbierana składka jako wyraz wdzięczności za rekolekcje. Również w środę rozpoczniemy Nowennę do Dzieciatka Jezus.

         Zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 630. W Roratach można także uczestniczyć za pośrednictwem transmisji internetowej. Przed Roratami o godz. 600 zapraszamy do śpiewu Godzinek. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w Roratach za świadectwo wiary.

         Przed kościołem są rozprowadzane poświęcone opłatki na wigilijny stół. Ofiara złożona za opłatki jest przeznaczona na wynagrodzenia dla pana kościelnego i pana organisty za całoroczną pracę. Są również do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świecy 6 zł., ofiara złożona ponad to jest przeznaczona na pomoc potrzebującym, zwłaszcza dzieciom.

         W czwartek (17.XII.) Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie o godz. 1845.

         W piątek (18.XII.) z racji III piątku miesiąca zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 2100.

         W sobotę (19.XII.) Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna od godz. 1500. W celu spotkania wymagana jest wcześniejsza rejestracja przez stronę Duszpasterstwa Rodzin naszej Archidiecezji.

         Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Ze względu na planowane prace w przyszłą sobotę parking przy plebanii będzie zamknięty. Testujemy nowy system wyświetlania pieśni, docelowo w kaplicach będzie obraz z ołtarza głównego. Prosimy o opinie. W tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Wszystkich parafian zainteresowanych błogosławieństwem domu i wspólnym spotkaniem z kapłanem odwiedzimy po wcześniejszym zaproszeniu. Wypełnione zaproszenie prosimy składać w kościele do 23 grudnia br. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim parafianom życzymy spokojnej i błogosławionej niedzieli.

         W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły Śp. Zofia Daniel i Śp. Maria Cygal. Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.