You are currently viewing IV NIEDZIELA ADWENTU

IV NIEDZIELA ADWENTU

To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Weźmy udział w roratach, które w naszym kościele są odprawiane o godz. 630, skorzystajmy także z sakramentu pokuty. Możliwość spowiedzi co dziennie przed Mszami świętymi oraz we wtorek 22 grudnia od godz. 800 do 1200 z przerwą od 930 do 1015 i po południu od 1400 do 1800 z przerwą od 1530 do 1615.

    Centrum Kultury w Gdowie zaprasza dziś na Adwentowy Koncert Online Ostatni Dzwonek – Przygotuj Serce!, który rozpocznie się o godz. 1900. Transmisja na żywo na stronie CK

    We wtorek (22.XII.) Betlejemskie Światło Pokoju na Roratach zostanie przekazane naszej parafii przez harcerzy z Marszowic.

    W środę (23.XII.) odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 830. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii.

    W czwartek (24.XII.) Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą sprawowane o godz. 630 i 800. Nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Zachęcamy do religijnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, do zachowania takich zwyczajów, jak odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.

    Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o północy – Pasterkę w Gdowie i w Zagórzanach. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

    W piątek (25.XII.) radosna uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Składka z tego dnia, tzw. denar świętego Piotra lub inaczej „świętopietrze”, jest przekazywana do Watykanu na cele dobroczynne. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, która wypada w piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

    W sobotę (26.XII.) przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika: Msze święte odprawione zostaną według porządku niedzielnego; składka przeznaczona zostanie na UPJPII.

    W przyszłą niedzielę (27.XII.) przypada święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa a także święto świętego Jana, apostoła i ewangelisty. Chętnych zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku o godz. 1900.

    Opłatki na stół wigilijny przed kościołem rozprowadzają kościelny Dariusz i organista Daniel – ofiary składane są wyrazem wdzięczności za ich pracę w naszym sanktuarium przez cały rok. Świece Caritas na stół wigilijny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.

    Ze względu na narodową kwarantannę do 18 stycznia 2021r. Z kolędą do osób, które o to poproszą udamy się po kwarantannie. Zaproszenia można składać do 10 stycznia 2021r.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.     Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim parafianom życzymy spokojnej i błogosławionej niedzieli.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Stanisław Kasprzyk. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.