You are currently viewing ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – NIEDZIELA W OKTAWIE  NARODZENIA PAŃSKIEGO

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Ten dzień zaprasza do refleksji nad rodziną i modlitwy w intencji wszystkich rodzin, zwłaszcza zagrożonych rozbiciem. Jest to także okazja do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się by Święta Bożego Narodzenia były prawdziwie rodzinne w naszej wspólnocie parafialnej. Chcę najpierw podziękować za modlitwę w czasie adwentu: seniorom, rodzicom, młodzieży i dzieciom scholii wraz z siostrą Beata, panu kościelnemu Dariuszowi i panu organiście Danielowi. Dziękuję za ofiary złożone za świece Caritas i za opłatki oraz w czasie świąt na tzw. „świętopietrze” i UPJPII. Dziękuję również za dekorację adwentową i świąteczną kościołów w Gdowie i w Zagórzanach tj. za budowę szopki, dostarczenie choinek, kwiatów i wszystkie porządki.

    Dziś po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na wspólne kolędowanie dla Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

    W czwartek (31.XII.) ostatni dzień roku kalendarzowego – wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy. O godz. 1600
Nieszpory z kazaniem, następnie nabożeństwo dziękczynno-błagalne przed Najświętszym Sakramentem i Msza święta na rozpoczęcie Nowego Roku.

    W piątek (1. I.) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. Dzień ten przeżywany jest jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele lub kaplicy hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok, można uzyskać odpust zupełny. Jest to także I piątek miesiąca jednak z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

    W sobotę (2.I.) wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Z racji z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta, na którą zapraszamy rodziny oczekujące potomstwa oraz starszych, samotnych i chorych.

    W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani udadzą się jedynie do osób, które o to poproszą. Zgłoszenia do 10 stycznia 2021 roku.

    Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim parafianom życzymy spokojnej i błogosławionej niedzieli. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Irena Krzysica. Ją i naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.