II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

         Dziś przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Pierwsza niedziela nowego roku zachęca nas do zawierzenia się Bożej Opatrzności. Uczynimy to za chwilę na adoracji Najświętszego Sakramentu.

         W środę (6.I.) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), którą przeżywamy jako dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy świętej poświęcimy kredę oraz kadzidło, które będzie można zabrać do domu, oznaczając swoje wejście na znak przyjęcia Chrystusa Zbawiciela do swojej rodziny. Z racji uroczystości kancelaria będzie nieczynna.

         Orszaku Trzech Króli w tym roku ze względu na stan epidemii nie odbędzie się w formie tradycyjnej. Zapraszamy jednak wszystkie rodziny na ORSZAKOWY CHALLENGE KOLĘDOWY. Jest on inicjatywą, która łączy ludzi w tradycji śpiewania kolęd. W czasie Covid19, używając mediów społecznościowych, połączymy całą Polskę łańcuszkiem pięknych kolęd. Zachęcamy wszystkich, aby nagrali filmik z rodzinnego śpiewania jednej z wybranych kolęd lub pastorałek i nominowali kolejne osoby do wyzwania. Bliższe informacje na stronie Centrum Kultury w Gdowie.

         17 grudnia 2020 r. odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Członkom Rady przedstawiono trzy oferty, które wpłynęły w związku z poszukiwaniem przez parafię gospodarza cmentarza. Po przeanalizowaniu ofert gospodarzem cmentarza wybrano Pana Tomasza Patalitę. Pełnienie obowiązków gospodarza rozpoczął z dniem 1 stycznia br. Wszystkie kwestie związane z pracami na cmentarzu oraz z wynajęciem chłodni w Zagórzanach proszę z Nim uzgadniać. Trwają prace nad Regulaminem Cmentarza oraz cennikiem opłat. Rozpoczęto inwentaryzację cmentarza. Po jej zakończeniu, zostaniemy zaproszeni do potwierdzenia prawa dysponowania danym grobem. Rada zaproponowała, aby 2 niedziela miesiąca była dniem tzw. składki inwestycyjnej. Dobrowolne ofiary na konkretny cel inwestycyjny można składać w kopertach wraz z danymi rodziny lub na konto. Przed nami remont wieży, którego koszt został obliczony na 770.000 zł. Do różnych instytucji piszemy wnioski o dotację. W każdym jednak wniosku ważny jest wkład własny. Aktualnie składki inwestycyjne z drugiej niedzieli będą przeznaczone na ten cel. Na wieży została zabezpieczona obsunięta blacha, dziura została załatana, aby nie lało się do środka do czasu, aż rozpoczniemy remont. Trwają rozmowy z wykonawcami, by ustalić termin rozpoczęcia pierwszego etapu prac, który będzie obejmował wymianę hełmu wieży. Został zmodernizowany system multimedialny Koszt modernizacji tj. zakup 5 telewizorów, uchwytów do montażu, mikroserwerów i oprogramowania wyniósł 34 750 zł.

         W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Amalia Feliks, Śp. Emil Kmieć i Śp. Antoni Kaźmierczak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

         Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim parafianom życzymy spokojnej i błogosławionej niedzieli.