You are currently viewing II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

         Dziś przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Pierwsza niedziela nowego roku zachęca nas do zawierzenia się Bożej Opatrzności. Uczynimy to za chwilę na adoracji Najświętszego Sakramentu.

         W środę (6.I.) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), którą przeżywamy jako dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy świętej poświęcimy kredę oraz kadzidło, które będzie można zabrać do domu, oznaczając swoje wejście na znak przyjęcia Chrystusa Zbawiciela do swojej rodziny. Z racji uroczystości kancelaria będzie nieczynna.

         Orszaku Trzech Króli w tym roku ze względu na stan epidemii nie odbędzie się w formie tradycyjnej. Zapraszamy jednak wszystkie rodziny na ORSZAKOWY CHALLENGE KOLĘDOWY. Jest on inicjatywą, która łączy ludzi w tradycji śpiewania kolęd. W czasie Covid19, używając mediów społecznościowych, połączymy całą Polskę łańcuszkiem pięknych kolęd. Zachęcamy wszystkich, aby nagrali filmik z rodzinnego śpiewania jednej z wybranych kolęd lub pastorałek i nominowali kolejne osoby do wyzwania. Bliższe informacje na stronie Centrum Kultury w Gdowie.

         17 grudnia 2020 r. odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Członkom Rady przedstawiono trzy oferty, które wpłynęły w związku z poszukiwaniem przez parafię gospodarza cmentarza. Po przeanalizowaniu ofert gospodarzem cmentarza wybrano Pana Tomasza Patalitę. Pełnienie obowiązków gospodarza rozpoczął z dniem 1 stycznia br. Wszystkie kwestie związane z pracami na cmentarzu oraz z wynajęciem chłodni w Zagórzanach proszę z Nim uzgadniać. Trwają prace nad Regulaminem Cmentarza oraz cennikiem opłat. Rozpoczęto inwentaryzację cmentarza. Po jej zakończeniu, zostaniemy zaproszeni do potwierdzenia prawa dysponowania danym grobem. Rada zaproponowała, aby 2 niedziela miesiąca była dniem tzw. składki inwestycyjnej. Dobrowolne ofiary na konkretny cel inwestycyjny można składać w kopertach wraz z danymi rodziny lub na konto. Przed nami remont wieży, którego koszt został obliczony na 770.000 zł. Do różnych instytucji piszemy wnioski o dotację. W każdym jednak wniosku ważny jest wkład własny. Aktualnie składki inwestycyjne z drugiej niedzieli będą przeznaczone na ten cel. Na wieży została zabezpieczona obsunięta blacha, dziura została załatana, aby nie lało się do środka do czasu, aż rozpoczniemy remont. Trwają rozmowy z wykonawcami, by ustalić termin rozpoczęcia pierwszego etapu prac, który będzie obejmował wymianę hełmu wieży. Został zmodernizowany system multimedialny Koszt modernizacji tj. zakup 5 telewizorów, uchwytów do montażu, mikroserwerów i oprogramowania wyniósł 34 750 zł.

         W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Amalia Feliks, Śp. Emil Kmieć i Śp. Antoni Kaźmierczak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

         Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim parafianom życzymy spokojnej i błogosławionej niedzieli.