You are currently viewing II NIEDZIELA ZWYKŁA

II NIEDZIELA ZWYKŁA

         Dziś w Kościele katolickim w Polsce przeżywamy XXIV Dzień Judaizmu. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

         Dziś przed kościołem w ramach zbiórki pieniężnej organizowanej przez Radę Sołecką oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Gdowie można wesprzeć materialnie rodzinę z ulicy Dworskiej w Gdowie poszkodowaną przez pożar.

         Trwa ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok św. Józefa. Z tej racji codziennie na zakończenie adoracji modlimy się litanią do św. Józefa, a każdego 19. dnia miesiąca wieczorna Msza święta będzie sprawowana w naszym kościele z formularza o św. Józefie. Zapraszamy już w najbliższy wtorek do modlitw za wstawiennictwem Opiekuna Świętej Rodziny. Za udział w nich można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

         W środę o godz. 1800 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji dziękczynnych i błagalnych na nowennę do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

         W czwartek na Mszy świętej o godz. 1800 dzieci z klasy III ze szkół w Bilczycach i Zręczycach w ramach przygotowania do I Komunii otrzymają książeczki do modlitwy.

         Rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin w naszej parafii: czas spotkań, rozmów, a nade wszystko modlitwy o Boże błogosławieństwo. Dziękujemy wszystkim, którzy otwierają przed nami drzwi swoich domów w niełatwym czasie pandemii. W tym roku udajemy się jedynie do rodzin, które o to poprosiły. Na podane na zaproszeniach numery telefonów będziemy dzwonić, by uzgodnić termin kolędy.

         Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię duchowo i materialnie. W ubiegłą niedzielę była składka na prace inwestycyjno-remontowe w naszym sanktuarium. Złożyliśmy łącznie na tacę i konto parafialne 30.520 zł. Jedna z wpłat wynosiła 10.000 zł. Na prośbę Metropolity Krakowskiego w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

         Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.