You are currently viewing IV NIEDZIELA ZWYKŁA

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające przez trzy kolejne niedziele Wielki Post. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 1230 i będzie trwać do Mszy świętej wieczornej. Plan Adoracji w gablocie oraz w internecie.

         W związku z odwiedzinami kolędowymi, które w tym roku są tylko na zaproszenie rodzin, pragniemy podziękować wszystkim za okazaną nam życzliwość, wspólną modlitwę a także za złożone ofiary. Kolęda trwa i zakończy się przed środą popielcową. Gdyby ktoś jeszcze chciał zaprosić kapłana z odwiedzinami kolędowymi można to uczynić.

         We wtorek (2.II.) będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte będą sprawowane o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Również we wtorek przypada XXV Dzień Życia Konsekrowanego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

         W środę (3.II.) przypada wspomnienia św. Błażeja – podczas każdej Mszy św. święcenie jabłek. O godz. 1800 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

         W piątek (5.II.) przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; podczas każdej Mszy św. zostanie pobłogosławiony chleb, sól i woda; z racji I piątku miesiąca możliwość spowiedzi rano od 600 do 715 i po południu od godz. 1500. Msze święte o godz. 630, 1600 i 1800. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, którą poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła. Małżeństwa zainteresowane pogłębianiem duchowości małżeńskiej zapraszamy na spotkanie o godz. 2000.

         W sobotę (6.II.) przypada wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 930 starszychi chorych. Podczas tej Mszy świętej z uwagi na przypadający 11 lutego Światowy Dzień Chorego udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych. Prosimy o pomoc chorym w dotarci do kościoła. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi. Chorych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła odwiedzimy w domach od godz. 1000. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii. W tym dniu w Sanktuarium świętego Jana Pała II święcenia biskupie przyjmie ksiądz Robert Chrząszcz. Otoczmy Go naszą modlitwą

         Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również za ofiary złożone z myślą o poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Zebraliśmy 3098 zł. 72 gr. i 10 euro i kwota ta przekazana została na konto Caritas. Trwają prace na naszym cmentarzu. Sprzed bramy cmentarza zostały usunięte kosze na śmieci. Zostanie tam umieszczona kamera internetowa, w trosce o to, aby z wejścia głównego nie czynić wysypiska śmieci. Kosze są wewnątrz cmentarza. Zwracam się z uprzejmą prośbą o segregowanie śmieci oraz jeżeli to możliwe z zabieraniem tylko zużytych wkładów i zniczy do domu. Zadbajmy o czystość naszej Nekropolii. Parafia ma do wydzierżawienia pole w Bilczycach. Zainteresowanych prosimy o składanie ofert do 15 lutego br. w kancelarii.

         W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Śp. Franciszka Kaletę. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

         Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Naszą troskę o wzrost świętości polecajmy opiece św. Michała Archanioła.