VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Wspominamy dziś św. Walentego patrona zakochanych. Kończy się okres Karnawału. Przed nami czas Wielkiego Postu, do którego przygotowuje nas czterdziestogodzinne nabożeństwo. Na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1330 do 1800 zapraszamy dziś mieszkańców Gdowa. Porządek adoracji w gablocie i na stronie internetowej.

         W Polsce rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Kościół zaprasza nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

         W środę (17.II.) – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.    Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszej parafii w następującym porządku: w Gdowie o godz. 630, 800,930, 1600 oraz po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawiamy o godz. 1800, w Zagórzanach o godz. 1700. Pomocą w rodzinnym przezywaniu Wielkiego Postu może być Zdrapka Wielkopostna, a dla młodzieży książeczka: Crosspost – duchowa droga do odebrania w zakrystii.

         W czwartek (18.II.) zapraszamy na spotkanie w ramach duszpasterstwa „Talent”, którego tematem będzie: „Zrozumieć Misterium Paschalne”. O godz. 1800 Msza święta, a po niej spotkanie.

         W piątek (19.II.) rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Dorosłych o godz. 600 i 1730, młodzież o 1900 i dzieci o godz. 1530. Droga Krzyżowa w Zagórzanach w czwartki o godz. 1700. W każdy Piątek Wielkiego Postu zapraszamy również na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1730. Na stronie internetowej parafii jest kalendarz, w którym można zarezerwować dla siebie czas adoracji. Z racji III Piątku miesiąca zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 2100.

         Również w piątek zapraszamy na spotkanie osoby pragnące przygotować Misterium Drogi Krzyżowej na Niedziele Palmową. Spotkanie o godz. 2000.

         W sobotę (20.II.) Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna od godz. 1500 do 1800. W celu ustalenia spotkania wymagana jest wcześniejsza rejestracja przez stronę internetową Duszpasterstwa Rodzin naszej Archidiecezji.

         W przyszłą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Zagórzanach o godz. 1550, a w Gdowie o godz. 1700.

         Naszą modlitwą obejmujmy o Antoniego Sumerę, cystersa, który w dniach od 28 lutego do 3 marca br. będzie prowadził w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.

         Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś w kopertach na prace inwestycyjno-remontowe przy naszej świątyni. Został już wypłacony system multimedialny, którego koszt wyniósł 35 750 zł.

         W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła † Dorota Hyży Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

         Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień nowego tygodnia. Prośmy świętego Michała Archanioła o oddalenie pandemii.