You are currently viewing I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Rozpoczęliśmy Wielki Post. Jeżeli ktoś z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w liturgii Środy Popielcowej może po błogosławieństwie podejść do posypania głowy popiołem.

         Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w Gdowie o godz. 1700, wcześniej o 1630 Droga Krzyżowa,  a w Zagórzanach o 1550. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa w Gdowie w piątek o godz. 550 i 1730 dla dorosłych, o godz. 1530 dla dzieci i o 1900 dla młodzieży. W Zagórzanach w czwartek o godz. 1700. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W każdy Piątek Wielkiego Postu zapraszamy również na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1730. Na stronie internetowej parafii jest kalendarz, w którym można zarezerwować dla siebie czas adoracji.

         W poniedziałek (22.II.) święto Katedry św. Piotra Apostoła. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Świętym.

         W środę (24.II.) Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

         W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o Antoni Sumera z zakonu cysterskiego ze Szczyrzyca. Program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej. Nauczeni doświadczeniem z ubiegłego roku starajmy się nie odkładać spowiedzi. Okazja do spowiedzi codziennie rano od 600 do 715 i po południu od 1700 do 1750.

         Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na prace inwestycyjno-remontowe przy naszej świątyni. Złożono16 990 zł. Łącznie zebrana kwota na cele remontowe wynosi 47 510 zł. Składka z dzisiejszej I niedzieli Wielkiego Postu jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! w Krakowie. Zwracam się jeszcze raz z prośbą o nie zostawienie śmieci przed bramą cmentarza. Kosze na śmieci są rozłożone na cmentarzu.

      Święta siostra Faustyna zapisała w Dzienniczku „Życie moje nie jest monotonne i szare, ale jest urozmaicone jako ogród wonnymi kwiatami, że nie wiem wreszcie, który wpierw kwiat zerwać: czy lilię cierpień, czy różę miłości bliźniego, czy fiołek pokory. To wielka rzecz umieć wykorzystać chwilę obecną.” (Dz 292). Chwila obecna – to czas miłosierdzia. Jezus pragnie aby orędzie o miłosierdziu dotarło do wszystkich ludzi. Zapraszamy do głoszenia orędzia o Bożym Miłosierdziu przez udział w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 10 kwietnia br. Rodziców, młodzież i dzieci zapraszam na próbę tańca, który jest częścią tego wydarzenia. Próba w sobotę 27 lutego br. o godz. 900w Centrum Kultury. Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego.

         W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Stanisław Waldemar Danek Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

         Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień nowego tygodnia. Prośmy świętego Michała Archanioła o pomoc w walce z pokusami i oddalenie pandemii.