You are currently viewing II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przypada Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce pragnie wspomóc swoich misjonarzy przez modlitwę, post a także ofiary. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi o. Antoni Sumera ze Szczyrzyca. Uczestniczyć w rekolekcjach można w kościele i za pośrednictwem internetu. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian. Program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej. We wtorek na godz. 2000 zapraszamy młodzież, a starszych i chorych w środę na godz. 1100.

           Nie odkładajmy czasu otwarcia na Bożą łaskę ale wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich. szczególnie w Sakramencie Pokuty. Okazja do SPOWIEDZI W TYM TYGODNIU CODZIENNIE PÓŁGODZINY PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ, A W PIERWSZY PIĄTEK OD 1500.

           Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w Gdowie o godz. 1700, wcześniej o 1630 Droga Krzyżowa, a w Zagórzanach o 1550. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa w Gdowie w piątek o godz. 550 i 1730 dla dorosłych, o godz. 1530 dla dzieci i o 1900 dla młodzieży. W Zagórzanach w czwartek o godz. 1700. W każdy Piątek Wielkiego Postu zapraszamy również na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1730. Na stronie internetowej parafii jest kalendarz, w którym można zapisać się na adorację.

         W środę (3.III.) na zakończenie rekolekcji naszymi ofiarami będziemy chcieli wesprzeć Zakon Ojców Cystersów , do którego należy głoszący rekolekcje ojciec Antoni. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1845. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

         W czwartek (4.III.) uroczystość św. Kazimierza Królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Uczniów klasy VI z Gdowa zapraszamy na spotkanie w kościele o godz. 1600 w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.

           W sobotę (6.III.) z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 930 samotnych,starszych i chorych. Chorych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła odwiedzimy w domach od godz. 1000. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii. Na kolejną próbę tańca do wydarzenia „Róża dla Jezusa Miłosiernego zapraszamy do Gminnej Hali Sportowej w sobotę 6 marca br. o godz. 1600. Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego.

           W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Anna Dudek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

           Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień nowego tygodnia. Prośmy świętego Michała Archanioła o pomoc w dobrym przeżyciu rekolekcji