You are currently viewing III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Refren z dzisiejszego psalmu: „Słowa Twe, Panie, dają życie wieczne” zaprasza nas do dziękczynienia Miłosiernemu Bogu za czas Rekolekcji Wielkopostnych, które prowadził cysters O Antoni Sumera zapraszając nas do posłuszeństwa Bożemu Słowu, które wiedzie nas do pełni życia w świętości. Z  racji I niedzieli miesiąca po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

         Serdecznie zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkich Żalach oraz Drodze Krzyżowej. Plan nabożeństw w gablocie i na stronie internetowej. Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy również na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1730. Na stronie internetowej parafii jest kalendarz, w którym można zapisać się na adorację.

         W poniedziałek (8 III) zapraszamy uczniów klas 8 ze wszystkich szkół na Mszę świętą o godz. 1800 i spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy o przyniesienie wypełnionych i podpisanych przez kandydatów i rodziców deklaracji, które były rozdawane na spotkaniu w październiku. Puste deklaracje można odebrać też w zakrystii.

We wtorek (9. III.) w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania odbędzie się spotkanie w kościele o godz. 1600 uczniów klasy VI SP z Bilczyc, Zręczyc oraz tych, uczniów ze SP z Gdowa, którzy nie dotarli na spotkanie w ubiegłym tygodniu.

         W środę (10.III.) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

         W piątek (12.III.) członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie o godz. 2000.

         Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. W ramach jałmużny wielkopostnej przy bocznych ołtarzach można nabyć baranki wielkanocne Caritas w cenie 6 zł. Ofiary złożone za baranki zostaną przeznaczone na pomoc osobom chorym, niepełnosprawnym i starszym. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę w kopertach będą przeznaczone na prace inwestycyjno-remontowe przy naszej świątyni

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi w cenie 9 zł.

         W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej wieczności odeszli Śp. Stanisława Surma i Śp. Zdzisław Wojas. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

         Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na każdy dzień Wielkiego Postu. Na Wielkopostnej drodze przemiany serca nie nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.