You are currently viewing V Niedziela WIELKIEGO POSTU

V Niedziela WIELKIEGO POSTU

Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Rzeczywistość epidemii, która nas dotyka i związane z nią ograniczenia, sprawiają, że możemy w tym czasie pełniej doświadczać osamotnienia, które Chrystus przeżywał w swojej męce. Starajmy się o większe skupienie, wygospodarowując choć chwilę w ciągu dnia, na krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej.

         „Idziemy za Tobą” to spektakl muzyczny oparty na rozważaniach drogi krzyżowej w wykonaniu zespołu Noro Lim, na który zapraszamy dziś o godz. 1600. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w Gdowie o godz. 1700, a w Zagórzanach o 1550. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa w Gdowie w piątek o godz. 550 i 1730 dla dorosłych, o godz. 1530 dla dzieci i o 1900 dla młodzieży. W Zagórzanach w czwartek o godz. 1700. W każdy Piątek Wielkiego Postu zapraszamy również na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1730. Na stronie internetowej parafii jest kalendarz, w którym można zapisać się na adorację. Spowiedź przed świętami w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek 30 marca br. od 800 do 1200 /przerwa od 930 do 1015/ i od 1400 do 1800 /przerwa od 1530 do 1615/.

         W czwartek (25.III.) przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje Duchowej Adopcji są do zabrania ze stolika tyłu kościoła. Wypełnione prosimy przynieść w czwartek na wieczorną Mszę świętą.

         W najbliższą sobotę (27.III.) odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.

         W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową – rozpoczyna się Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczyste poświęcenie i procesja z palmami na Mszy świętej o godz. 1100. Każda Liturgia wymaga przygotowania, a szczególnie Liturgia Wielkiego Tygodnia. Wszystkich chętnych do posługi w Liturgii Słowa Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego zapraszamy po Mszy do zakrystii na spotkanie.

         Trwa wielkopostną akcja Caritasu „Podziel się radością wielkanocną”, w którą możemy się włączyć nabywając cukrowe baranki wielkanocne. Koszt 6 zł. Złożone ofiary są wsparciem dla starszych i chorych. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach i przesłane na konto parafialne na prace inwestycyjno-remontowe przy naszej świątyni. Złożono 12 900 zł.

         W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Tadeusz Banaś i Śp. Stanisław Seweryn. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…          Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na każdy dzień Wielkiego Postu. Na Wielkopostnej drodze przemiany serca nie nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.