You are currently viewing VI Niedziela WIELKIEGO POSTU – Niedziela palmowa

VI Niedziela WIELKIEGO POSTU – Niedziela palmowa

NIEDZIELA PALMOWA

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski. Towarzyszmy naszemu Panu w trwodze Wielkiego Czwartku, w Męce Wielkiego Piątku, w ciszy Wielkiej Soboty, by doświadczyć radości Niedzieli Zmartwychwstania. W tym szczególnym roku zachęcamy gorąco do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

         W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń epidemicznych pragniemy poinformować, że kościół pozostanie otwarty. Przy wykorzystaniu całej przestrzeni użytkowej może w nim teraz przebywać jednocześnie 52 osób. Prosimy o zachowanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa. Podczas sprawowania liturgii przestrzeń wokół kościoła będzie nagłośniona, a kapłani wyjdą z komunią świętą do osób znajdujących się na zewnątrz.

      Zapraszamy na Gorzkie Żale, które odprawiamy o godz. 1700,wcześnie o 1630 Droga Krzyżowa, a w Zagórzanach o godz. 1550. Trwa wielkopostna akcja Caritasu „Podziel się radością wielkanocną”, w którą możemy się włączyć nabywając cukrowe baranki wielkanocne. Koszt 6 zł. Złożone ofiary są wsparciem dla starszych i chorych. Dziękujemy członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej za prace porządkowe wokół kościoła. Osoby chętne do porządkowania terenu wokół kościoła na święta zapraszamy do pomocy.

         Wielki Wtorek (30.III.) DZIEŃ SPOWIEDZI w naszej parafii od 800 do 1200 /przerwa od 930 do 1015/ i od 1400 do 1800 /przerwa od 1530 do 1615/.

      Wielka Środa (31. III.) o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

Cały program Triduum jest w folderach, w gablocie i na stronie internetowej parafii.

         WIELKI CZWARTEK (1.IV.) – dziękujemy Miłosiernemu Bogu za dar kapłaństwa oraz Eucharystii. MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ O GODZ. 19.00. Na zakończenie liturgii nastąpi  przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 2400..

         WIELKI PIĄTEK (2.IV.) Adorację Pana Jezusa rozpoczniemy od godz. 600. O godz. 1100 Droga Krzyżowa dla dzieci w kościele i na Stryszową. O 1500 w Godzinie Miłosierdzia, odprawimy Drogę Krzyżową i rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia. Na wielkopiątkową LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ ZAPRASZAMY NA GODZ. 1900. Na zakończenie liturgii procesja eucharystyczna do Grobu Pańskiego. Tam będziemy trwać przy Panu Jezusie na całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji w gablocie i na stronie internetowej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

         WIELKA SOBOTA (20.IV.) to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć na chwilę rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi świętemu. BŁOGOSŁAWIENIE POKARMÓW WEDŁUG PORZĄDKU ZAMIESZCZONEGO W FOLDERACH. O godz. 1500 Godzina Miłosierdzia i kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

         WIELKANOC – największe święto chrześcijan. LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 2000, I ZAKOŃCZY PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ. Chcemy rozwijać tradycję sięgającą I wieków chrześcijaństwa. W czasie Wigilii Paschalnej odnawiamy przyrzeczenia z Chrztu świętego. Na Chrzcie otrzymaliśmy białą szatę symbol łaski uświęcającej. Proszę, aby na tę liturgię każdy przyszedł ubrany na biało lub przynajmniej z jakimś białym elementem stroju. Prosimy o przyniesienie świec. Serdecznie zapraszamy z zachowaniem obostrzeń sanitarnych do przygotowania procesji rezurekcyjnej.

Msze święte w niedzielę zmartwychwstania według normalnego porządku. Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, będą odprawione o godz. 1730. Po nich kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Niech te święte dni Wielkiego Tygodnia odnowią naszą więź z Bogiem, wzmocnią nadzieję oraz rozpalą serca pragnieniem bycia świadkami i apostołami Bożej Miłości.

         W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Maria Gwóźdź i Śp. Stanisław Suchta. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

         Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na czas Wielkiego Tygodnia. W tym czasie przezywania Misterium Paschalnego niech nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.