You are currently viewing NIEDZIELA ZMARTWYCHWSRTANIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSRTANIA PAŃSKIEGO

Chrystus Zmartwychwstał! Z chrześcijańską radością odkrywamy obecność żywego Jezusa, obecnego w Kościele, w sprawowanej liturgii i sakramentach. Smutek i poczucie przegranej musiały ustąpić wobec doświadczenia spotkania ze Zbawicielem, który żyje zawsze, aby się wstawiać za nami. Bądźmy dumni, że dana nam jest łaska wiary w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Chrześcijanie – to ludzie żyjący największym zwycięstwem, które dokonało się w tej Wielkiej Nocy. W tym zwycięstwie ma swój udział każdy z nas kto wierzy.

         Cieszymy się, że w tym roku dane nam było przygotowywać się wspólnie do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych przez udział w nabożeństwach pasyjnych, w rekolekcjach parafialnych, w codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Cieszymy się również, że Bóg pozwolił nam uczestniczyć w liturgii Świętego Triduum Paschalnego w szerszym gronie niż to miało miejsce rok temu. Jako Proboszcz pragnę podziękować wszystkim, którzy na różne sposoby włączyli się w przeżycie tych dni. Dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o porządek wokół kościoła, członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz KGW z naszej parafii, Dziękuję tym, którzy przygotowali Ciemnicę, Grób Pański oraz nasze drzewko wielkanocne. Dziękuję siostrom za troskę o kwiaty i przygotowanie dekoracji kościoła. Dziękuję ministrantom i lektorom za służbę podczas liturgii. Dziękuję Panu kościelnemu Dariuszowi za jego czuwanie i pracę. Dziękuję Panu organiście Danielowi, chórowi oraz wszystkim posługującym w liturgii słowa. Dziękuję żołnierzom trzymającym wartę przy grobie Nade wszystko dziękuję tym wszystkim, którzy podjęli w tych dniach modlitwę i czuwali przy Ciemnicy i Grobie, dziękuję za przychodzenie zwłaszcza rodzin z dziećmi i uczenie ich przeżywania tych dni. Chcę też podziękować tym, którzy choć bardzo chcieli przyjść – pozostali w domach. Nie za to, że nie przyszli, ale że pozwolili przyjść innym. Trudne to czasy i dziwne. Ponieważ nie chcę nikogo pominąć więc wszystkim: „Bóg zapłać”!

         Dziękuję osobno księdzu Seniorowi i księżom wikariuszom Tomaszowi i Piotrowi za wspólne sprawowanie liturgii tych dni, prowadzone nabożeństwa, za posługę w konfesjonale. Ks. Piotrowi za przygotowanie służby liturgicznej. Dziękuję ks. Michałowi Olszewskiemu sercaninowi za posługę słowa w liturgii Triduum.

         Dziś o 1730 kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia, a po nowennie odprawimy uroczyste Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne.

         Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Składka w poniedziałek będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.

         We wtorek (6.IV.) zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VI.

         W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

         W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczniemy w Kościele 78 Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę w kopertach będą przeznaczone na prace inwestycyjno-remontowe przy naszej świątyni

         Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Wacławę Ziajską, Śp. Helenę Mikurda, Śp . Cecylię Bzdyl i Śp. Bolesława Wajdę. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.