You are currently viewing NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

„Tobie Panie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka” „Gdzież, jeśli nie w Bożym Miłosierdziu, znajdzie świat ocalenie i światło nadziei? Ludzie wierzący doskonale to wyczuwają” –  mówił  święty Jan Paweł II podczas konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie. W dzisiejsze święto, w które, możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i świata o czym zapewnia nas sam Jezus, mówiąc do św. Faustyny: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego”, w tym czasie pandemii szczególnie zbliżmy się do źródła Miłosierdzia czcząc w naszych rodzinach obraz Jezusa Miłosiernego, by nie zmarnować morza łask dla nas przygotowanych.  Po wszystkich Mszach świętych będziemy modlić się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego, prosząc o łaskę zmiłowania nad światem i oddalenia pandemii koronawirusa. Dziś rozpoczynamy 77 Tydzień Miłosierdzia – szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego.

Kandydatów do bierzmowania z klas 8 zapraszamy na kolejne spotkanie:

  • we wtorek o 18:00  ze szkół w Bilczycach i Zręczycach
  • w czwartek o 18:00 ze szkoły w Gdowie.

W środę (14.IV.) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, po niej Msza święta.

W czwartek (15.IV.) zapraszamy na kolejne spotkanie duszpasterstwa Talent o godz. 1845.

W Piątek (16.IV.) z racji III Piątku miesiąca zapraszamy na apel Maryjny o godz. 2100.  W każdy piątek zapraszamy również na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu  od godz. 730 do 1800. Na stronie internetowej parafii jest kalendarz, w którym można zapisać się  na adorację.

W sobotę (17.IV.) będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego od godz. 1500. Zapisy przez stronę internetową Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Każda złotówka ma niebagatelną wartość. Przeznaczamy ją na bieżące utrzymanie kościoła, a także na prowadzone prace. Wykonano napęd elektryczny do zasłaniania obrazu Matki Bożej oraz system multimedialny w kościele w Zagórzanach. Łączny koszt prac 18 750 zł.  Dziękujemy za ofiary złożone dziś w kopertach na remont wieży.

Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłego z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Klaudiusza Goszczyńskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.