You are currently viewing V NIEDZIELA WIELKANOCNA

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym sanktuarium odbywają się o godz. 17:40, a w Zagórzanach w tygodniu po Mszy świętej o godz.19:00, w niedzielę po Mszy o godz. 15:00. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych. Włączając się w apel Papieża Franciszka do modlitwy o ustanie epidemii, w naszym sanktuarium przez cały maj będzie od godz. 20:00 do 21:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 2030 Różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W poniedziałek (3 maja), uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Msze św. tego dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego; Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9:30. Z racji uroczystości kancelaria parafialna będzie nieczynna

We wtorek (4 maja) wspomnienie św. Floriana, męczennika, który jest patronem hutników i strażaków oraz miasta Krakowa. O Boże błogosławieństwo i opiekę Patrona na szczęśliwą służbę Druhów i Druhen z jednostek OSP z naszej parafii będziemy się modlić podczas Mszy świętej o godz. 18:00. Na kolejne spotkanie do bierzmowania zapraszam uczniów klas VI (16:00)

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek rano od godz. 600 i po południu od godz. 15:00. W piątek zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7:30 do 18:00. miesiąca

W sobotę (8.V.) przypada uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

W przyszłą niedzielę 9 maja w naszej parafii na mszach o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 będzie miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne bardzo prosimy, aby te msze pozostawić dla dzieci i ich rodziców biorąc udział we mszach w innych godzinach w Gdowie lub w Zagórzanach. Dziękujemy za zrozumienie.

Co roku po szóstej niedzieli wielkanocnej, która w tym roku przypada 9 maja trwa w kościele modlitwa o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Zgodnie ze zwyczajem będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla rolników i o dobre urodzaje:

  • Sanktuarium w Gdowie w poniedziałek (10 maja), wtorek (11 maja) i środę (12 maja) po Mszy świętej o godz. 7:00.
  • Zręczyce – Skotnica oraz Cieniawa w poniedziałek (10 maja) o godz. 19:45
  • Grzybowa oraz Stryszowa we wtorek (11 maja) o godz. 19:45
  • Bilczyce oraz Fałkowice w środę (12 maja) o godz. 19:45
  • Wólka Zręczycka oraz Podolany w piątek (14 maja) o godz. 19:45
  • Zagórzany i Zalesiany w sobotę (15 maja) o godz. 19:00 w kaplicy w Zagórzanach

Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian Śp. Stanisławę Włodarczyk i Śp. Bronisławę Dzióbek. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.