You are currently viewing VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś dzień Pierwszej Komunii świętej dzieci. To wielka radość, że w sercach naszych młodziutkich parafian zagościł Pan Jezus. Bóg zapłać rodzicom i bliskim dzieci za ich towarzyszenie przez cały rok w przygotowaniach. Dziękuję siostrze Beacie katechetce za prowadzoną katechezę i przygotowanie dzisiejszych uroczystości. Dziękuję rodzicom za przekazaną na parafię ofiarę pieniężną. Dzieci i rodziców zapraszamy na Biały Tydzień.

W przyszłą niedzielę (16.V.) uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W dniach poprzedzających to święto przeżywamy Dni Krzyżowe, czyli czas błagalnej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla rolników, dobre urodzaje i zachowanie plonów ziemi od klęsk żywiołowych. W naszym sanktuarium modlitwa będzie w poniedziałek, wtorek i w środę po Mszy świętej o godz. 700. W poszczególnych miejscowościach w następującym porządku:

  • Zręczyce–Skotnica oraz Cieniawa  poniedziałek 10 maja o godz. 1930
  • Grzybowa oraz Stryszowa              wtorek 11 maja o godz. 1930
  • Bilczyce oraz Fałkowice                   środa 12 maja o godz. 1930
  • Wólka Zręczycka oraz Podolany    piątek 14 maja o godz. 1930
  • Zagórzany i Zalesiany                    sobota 15 maja kaplica w Zagórzanacho godz. 1900

W czwartek (13.V.) w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo fatimskie. O godz. 1730 modlitwa różańcowa, Msza święta, a po niej procesja z figurą Matki Bożej i śpiewem litanii loretańskiej.

W piątek (14.V.) święto świętego Macieja apostoła. Jak w każdy piątek zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1800. Na stronie internetowej parafii jest kalendarz, w którym można zapisać się  na adorację.

W sobotę (15.V.) będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego od godz. 1500. Zapisy na wizytę przez stronę internetową Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

W maju odczuwamy szczególnie intensywnie duchową obecność Maryi. W tym jakże szczególnym miesiącu biegnijmy do przydrożnych kapliczek, klęknijmy w domu przed Jej Wizerunkiem, pójdźmy wreszcie na nabożeństwo, aby wyśpiewać Jej Litanie, czyli nazwać Ją Najpiękniejszymi Imionami jakie istnieją, bo Ona taka jest: najczulsza Matka, Przyjaciółka, zawsze się wstawia za Swymi Dziećmi do Swego Syna, a Jezus Jej nie odmawia , bo On Ją bardzo kocha. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium o godz. 1740, a w Zagórzanach w tygodniu po Mszy świętej o godz. 1900, w niedzielę po Mszy o godz. 1500. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Włączając się w apel Papieża Franciszka do modlitwy o ustanie epidemii, w naszym sanktuarium przez cały maj zapraszamy od godz. 2000 do 2100 na adorację Najświętszego Sakramentu, a o 2030 naRóżaniec w tej intencji.

Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Przeznaczamy je na bieżące utrzymanie kościoła, a także na prowadzone prace. W ostatnim czasie naprawiono chłodnię i odnowiono dolną kaplicę w Zagórzanach, gdzie rodziny gromadzą się na modlitwę za zmarłych przed pogrzebem. Dziękujemy za ofiary złożone dziś w kopertach na remont wieży. Dziękujemy również za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz rodziny poszkodowanej w wyniku pożaru. Złożono 7 315,73zł. i 30 euro. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła. Jest okolicznościowy numer Gościa Niedzielnego poświęcony osobie świętego Józefa w cenie 9 złotych do nabycia w zakrystii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Dobrej i błogosławionej niedzieli.

Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą w ostatnim czasie naszą parafiankę Śp. Zofię Feliks. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.