VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Przeżywając dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uświadamiamy sobie, że najważniejszym celem naszej ziemskiej pielgrzymki jest przebywanie z Bogiem w niebie na całą wieczność.

        Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do najbliższej soboty przygotowują na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela. Trwajmy jak niegdyś Apostołowie wraz z Maryją na modlitwie. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci NMP, które odprawiamy w naszym sanktuarium w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1740, a w Zagórzanach w tygodniu po Mszy świętej o godz. 1900, w niedzielę po Mszy o godz. 1500. Włączając się w apel Papieża Franciszka do modlitwy o ustanie epidemii, w naszym sanktuarium przez cały maj zapraszamy od godz. 2000 do 2100 na adorację Najświętszego Sakramentu, a o 2030 naRóżaniec w tej intencji.

        W czwartek (20.V.) młodzież z klasy VIII zapraszamy na kolejne spotkanie przed sakramentem Bierzmowania na godz. 1800. Zapraszamy również na spotkanie duszpasterstwa Talent.

        W piątek (21.V.) jak w każdy piątek zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1800. Na stronie internetowej parafii jest kalendarz, w którym można zapisać się  na adorację. Z racji III piątku miesiąca zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 2100.

        Słowa wdzięczności kierujemy do parafian za piękne przygotowanie Mszy świętych o urodzaje we wszystkich miejscowościach. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o remoncie wieży. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła. Jest okolicznościowy numer Gościa Niedzielnego poświęcony osobie świętego Józefa w cenie 9 złotych do nabycia w zakrystii.

        Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Będziemy przeżywać w czwartek 3 czerwca br. W tym roku Msza święta będzie przy Szkole Podstawowej o godz. 930, a po niej procesja do Kościoła. O przygotowanie ołtarza do Mszy świętej prosimy rodziców dzieci ze szkoły podstawowej, a poszczególnych ołtarzy w czasie procesji :

  • I ołtarz rodzice dzieci z Przedszkola
  • II ołtarz mieszkańcy ulicy Młyńskiej
  • III ołtarz Przedsiębiorcy
  • IV ołtarz rodzice Dzieci I komunijnych

        Na spotkanie w sprawie budowy ołtarzy zapraszam we wtorek 18 maja godz. 1900 do kościoła.

        W sobotę 5 czerwca w naszej parafii jest organizowane spotkanie dla młodzieży w duchu lednickim. Gościem spotkania będzie o. Łukasz Buksa. Początek spotkania o 1700. Zapisy dla chętnych u ks. Proboszcza do 1 czerwca br. Koszt 10 zł.

        Parafia Niegowić organizuje pielgrzymkę na Litwę w dniach o d 19 do 25 lipca br. Bliższe informacje w zakrystii

        Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Dobrej i błogosławionej niedzieli.

        Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą w ostatnim czasie naszą parafiankę Śp. Janinę Niewiarowską. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.