You are currently viewing VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Przeżywając dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uświadamiamy sobie, że najważniejszym celem naszej ziemskiej pielgrzymki jest przebywanie z Bogiem w niebie na całą wieczność.

        Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do najbliższej soboty przygotowują na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela. Trwajmy jak niegdyś Apostołowie wraz z Maryją na modlitwie. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci NMP, które odprawiamy w naszym sanktuarium w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1740, a w Zagórzanach w tygodniu po Mszy świętej o godz. 1900, w niedzielę po Mszy o godz. 1500. Włączając się w apel Papieża Franciszka do modlitwy o ustanie epidemii, w naszym sanktuarium przez cały maj zapraszamy od godz. 2000 do 2100 na adorację Najświętszego Sakramentu, a o 2030 naRóżaniec w tej intencji.

        W czwartek (20.V.) młodzież z klasy VIII zapraszamy na kolejne spotkanie przed sakramentem Bierzmowania na godz. 1800. Zapraszamy również na spotkanie duszpasterstwa Talent.

        W piątek (21.V.) jak w każdy piątek zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1800. Na stronie internetowej parafii jest kalendarz, w którym można zapisać się  na adorację. Z racji III piątku miesiąca zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 2100.

        Słowa wdzięczności kierujemy do parafian za piękne przygotowanie Mszy świętych o urodzaje we wszystkich miejscowościach. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o remoncie wieży. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła. Jest okolicznościowy numer Gościa Niedzielnego poświęcony osobie świętego Józefa w cenie 9 złotych do nabycia w zakrystii.

        Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Będziemy przeżywać w czwartek 3 czerwca br. W tym roku Msza święta będzie przy Szkole Podstawowej o godz. 930, a po niej procesja do Kościoła. O przygotowanie ołtarza do Mszy świętej prosimy rodziców dzieci ze szkoły podstawowej, a poszczególnych ołtarzy w czasie procesji :

  • I ołtarz rodzice dzieci z Przedszkola
  • II ołtarz mieszkańcy ulicy Młyńskiej
  • III ołtarz Przedsiębiorcy
  • IV ołtarz rodzice Dzieci I komunijnych

        Na spotkanie w sprawie budowy ołtarzy zapraszam we wtorek 18 maja godz. 1900 do kościoła.

        W sobotę 5 czerwca w naszej parafii jest organizowane spotkanie dla młodzieży w duchu lednickim. Gościem spotkania będzie o. Łukasz Buksa. Początek spotkania o 1700. Zapisy dla chętnych u ks. Proboszcza do 1 czerwca br. Koszt 10 zł.

        Parafia Niegowić organizuje pielgrzymkę na Litwę w dniach o d 19 do 25 lipca br. Bliższe informacje w zakrystii

        Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Dobrej i błogosławionej niedzieli.

        Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą w ostatnim czasie naszą parafiankę Śp. Janinę Niewiarowską. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.