Pielgrzymka śladami św. Pawła

Pielgrzymka do Grecji śladami podróży misyjnych św. Pawła Apostoła

1 Dzień

Wyjazd z Gdowa o godzinie 04:00. Przejazd przez Słowację i Węgry na nocleg tranzytowy do Serbii. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień

Przyjazd do Grecji w  późnych godzinach popołudniowych. Wizyta w Werii (dawnej Berei) gdzie zobaczymy Bemę Apostoła Pawła – miejsce gdzie stał i wygłaszał Ewangelię, tu również będzie odprawiona Msza Święta.

Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w północnej części Grecji, obiadokolacja i nocleg.

3 Dzień

Msza Święta. Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu przejazd do Kalambaki, zwiedzanie klasztorów Meteora położonych na fantastycznych formacjach skalnych. Świątynie te są centrum życia religijnego, w którym przetrwał duch ascezy. Wizyta w pracowni ikon gdzie odbędzie się prezentacja  pisania ikon po prezentacji możliwość zakupu ikon. Przejazd do Delf, zwiedzanie pozostałości starożytnych Delf, które były miejscem kultu Apolla, siedzibą wyroczni, a także pępkiem starożytnego świata. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 Dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w stronę Peloponezu. Krótki postój przy Kanale Korynckim. Następnie wizyta w Starożytnym Koryncie miejscu gdzie przebywał przez 18 miesięcy św. Paweł, w czasie zwiedzania obiektu archeologicznego zobaczymy pozostałości świątyni Apollina, Bemę z której przemawiał  Apostoł Paweł, pozostałości drogi prowadzącej do portu w Lechio. Z Koryntu udamy się do Epidauros –starożytnego miejsca kultu Asklepiosa opiekuna sztuki lekarskiej  ze wspaniałym antycznym  teatrem o fenomenalnej akustyce mogącym pomieścić  14 tys. widzów. Na zakończenie zwiedzania Argolidy wizyta w malowniczo położonym nad Zatoką Argolidzką miasteczku Nafplio, które było pierwszą stolicą wyzwolonej spod okupacji tureckiej Grecji z monumentalną wenecką twierdzą, starówką  i wysepką Burtzi. Msza Święta Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 Dzień

Msza Święta w hotelu. Śniadanie, całodzienny rejs na Wyspy Sarońskie – Hydrę i Spetses.

Hydra – to jedna z najpiękniejszych wysp Grecji, którą umiłował Leonard Cohen. Ruch kołowy wstrzymany Kanał Korynckijest tu do minimum, a mieszkańcy poruszają się rowerami i na osiołkach. Wyspa Spetses dawniej zwana „Pityoussa” z uwagi na wielką ilość rosnących drzew piniowych, słynie z pięknych plaż zachęcających do relaksu i zażywania kąpieli słonecznych. To miejsce do którego przybijają wielcy tego świata: Amstel, Bic oraz Hiltonowie. Powrót do hotelu na obiadokolację i  nocleg.

6 Dzień i 7 dzień

Msza Święta w hotelu. Śniadanie. Po śniadaniu całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

8 Dzień

Msza Święta. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunki stolicy Grecji. Przejazd malowniczym wybrzeżem Zatoki Sarońskiej do Aten – w programie zwiedzania: spacer wokół Akropolu, panorama Akropolu ze wzgórza Filopaposa, wzgórze Areopag, na którym św. Paweł  wygłosił słynną przemowę , Agora Rzymska, Łuk Hadriana, Świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Kalimarmaro, zmiana warty przed Parlamentem, czas wolny na zakupy pamiątkowe w dzielnicy Plaka. Wyjazd z Aten, przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu znajdującego się w północnej części Grecji.

W czasie przejazdu krótka wizyta w Termopilach.

9 Dzień

Msza Święta.  Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Thessalonik miasta, które

było punktem natrasie podróży misyjnej Apostoła Pawła oraz miejscem narodzin braci Cyryla i Metodego.

Zwiedzanie miasta, w czasie którego zobaczymy m.in. Białą Wieżę, pomnik Aleksandra Wielkiego, Bazylikę

św. Demetriusza, pozostałości rzymskiego forum, Łuk Galeriusza. Około południa opuścimy Thessaloniki.

Wyjazd z Grecji. Przejazd tranzytowy przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację.

10 Dzień

Powrót do Gdowa w  godzinach popołudniowych.

termin:   26.07 – 04.08.2021

cena:   2250 zł

Cena obejmuje:

• przejazd autokarem klasy LUX z klimatyzacją, barkiem, WC i DVD,
  • opiekę polskojęzycznego pilota,
  • 8 noclegów w hotelach***,
  • 8 śniadań,
  • 8 obiadokolacji,
  • TFG,
  • ubezpieczenie KL i NNW,
  • program zwiedzania jw.

Cena nie obejmuje: