Pielgrzymka śladami św. Pawła

Pielgrzymka do Grecji śladami podróży misyjnych św. Pawła Apostoła

1 Dzień 

Wyjazd z Gdowa o godzinie 04:00. Przejazd przez Słowację i Węgry na nocleg tranzytowy do Serbii. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 2 Dzień   

Przyjazd do Grecji w  późnych godzinach popołudniowych. Wizyta w Werii (dawnej Berei) gdzie zobaczymy Bemę Apostoła Pawła – miejsce gdzie stał i wygłaszał Ewangelię, tu również będzie odprawiona Msza Święta. 

Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w północnej części Grecji, obiadokolacja i nocleg.  

3 Dzień 

Msza Święta. Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu przejazd do Kalambaki, zwiedzanie klasztorów Meteora położonych na fantastycznych formacjach skalnych. Świątynie te są centrum życia religijnego, w którym przetrwał duch ascezy. Wizyta w pracowni ikon gdzie odbędzie się prezentacja  pisania ikon po prezentacji możliwość zakupu ikon. Przejazd do Delf, zwiedzanie pozostałości starożytnych Delf, które były miejscem kultu Apolla, siedzibą wyroczni, a także pępkiem starożytnego świata. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 4 Dzień    

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w stronę Peloponezu. Krótki postój przy Kanale Korynckim. Następnie wizyta w Starożytnym Koryncie miejscu gdzie przebywał przez 18 miesięcy św. Paweł, w czasie zwiedzania obiektu archeologicznego zobaczymy pozostałości świątyni Apollina, Bemę z której przemawiał  Apostoł Paweł, pozostałości drogi prowadzącej do portu w Lechio. Z Koryntu udamy się do Epidauros –starożytnego miejsca kultu Asklepiosa opiekuna sztuki lekarskiej  ze wspaniałym antycznym  teatrem o fenomenalnej akustyce mogącym pomieścić  14 tys. widzów. Na zakończenie zwiedzania Argolidy wizyta w malowniczo położonym nad Zatoką Argolidzką miasteczku Nafplio, które było pierwszą stolicą wyzwolonej spod okupacji tureckiej Grecji z monumentalną wenecką twierdzą, starówką  i wysepką Burtzi. Msza Święta Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 Dzień   

Msza Święta w hotelu. Śniadanie, całodzienny rejs na Wyspy Sarońskie – Hydrę i Spetses.

Hydra – to jedna z najpiękniejszych wysp Grecji, którą umiłował Leonard Cohen. Ruch kołowy wstrzymany Kanał Korynckijest tu do minimum, a mieszkańcy poruszają się rowerami i na osiołkach. Wyspa Spetses dawniej zwana „Pityoussa” z uwagi na wielką ilość rosnących drzew piniowych, słynie z pięknych plaż zachęcających do relaksu i zażywania kąpieli słonecznych. To miejsce do którego przybijają wielcy tego świata: Amstel, Bic oraz Hiltonowie. Powrót do hotelu na obiadokolację i  nocleg.

6 Dzień i 7 dzień

Msza Święta w hotelu. Śniadanie. Po śniadaniu całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

8 Dzień  

Msza Święta. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunki stolicy Grecji. Przejazd malowniczym wybrzeżem Zatoki Sarońskiej do Aten – w programie zwiedzania: spacer wokół Akropolu, panorama Akropolu ze wzgórza Filopaposa, wzgórze Areopag, na którym św. Paweł  wygłosił słynną przemowę , Agora Rzymska, Łuk Hadriana, Świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Kalimarmaro, zmiana warty przed Parlamentem, czas wolny na zakupy pamiątkowe w dzielnicy Plaka. Wyjazd z Aten, przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu znajdującego się w północnej części Grecji.

W czasie przejazdu krótka wizyta w Termopilach.

9 Dzień   

Msza Święta.  Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Thessalonik miasta, które

było punktem natrasie podróży misyjnej Apostoła Pawła oraz miejscem narodzin braci Cyryla i Metodego.

Zwiedzanie miasta, w czasie którego zobaczymy m.in. Białą Wieżę, pomnik Aleksandra Wielkiego, Bazylikę

św. Demetriusza, pozostałości rzymskiego forum, Łuk Galeriusza. Około południa opuścimy Thessaloniki.

Wyjazd z Grecji. Przejazd tranzytowy przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację.

10 Dzień          

 Powrót do Gdowa w  godzinach popołudniowych.

 

termin:   26.07 – 04.08.2021             

cena:   2250 zł       

Cena obejmuje:

  • przejazd autokarem klasy LUX z klimatyzacją, barkiem, WC i DVD,
  • opiekę polskojęzycznego pilota,
  • 8 noclegów w hotelach***,
  • 8 śniadań,
  • 8 obiadokolacji,
  • TFG,
  • ubezpieczenie KL i NNW,
  • program zwiedzania jw.

Cena nie obejmuje:

obowiązkowe koszty uczestnictwa w całym programie 160 euro (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,

przewodnicy lokalni, opłaty tranzytowe, taksa lokalna, rejs statkiem na Wyspy Sarońskie, tour guide system)

UCZESTNICY  PIELGRZYMKI  MUSZĄ  POSIADAĆ  WAŻNE  DOWODY  OSOBISTE

ZGŁOSZENIA  NA  PIELGRZYMKĘ  PRZYJMOWANE  SĄ  W  ZAKRYSTII I W KANCELARII  PARAFIALNEJ (W GODZ. URZĘDOWANIA) deklarując uczestnictwo w pielgrzymce należy wpłacić zaliczkę 300 zł