You are currently viewing UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dziś w naszej archidiecezji kończy się okres komunii świętej wielkanocnej.

W poniedziałek (31.V.) święto Nawiedzenia NMP. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe z procesją o godz. 1740. Prosimy o przygotowanie asyst do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Także w poniedziałek ostatni dzień maratonu modlitewnego w intencji zakończenia pandemii koronawirusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 2000, o 2030 Różaniec. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

We wtorek (1.VI.) wspomnienie św. Justyna, męczennika i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych o godz. 1740. Kandydatów do bierzmowania z klasy VI i VIII zapraszamy na spotkania według podanego porządku.

W związku z przypadającym w tym tygodniu I czwartkiem, piątkiem i I sobotą miesiąca oraz uroczystością Bożego Ciała ZAPRASZAMY NA SPOWIEDŹ W ŚRODĘ OD GODZ. 1500 DO 1800.

W czwartek (3.VI.) w liturgii będziemy celebrować UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (Boże Ciało). Msze święte w kościele w Gdowie o godz. 630, 800, po procesji o 1230 i 1800, w Zagórzanach o godz. 900 i 1500. O godz. 930 Msza święta przy Szkole Podstawowej (dawniej Gimnazjum), po niej procesja eucharystyczna do Kościoła. Prosimy o przygotowanie trasy procesji i ołtarzy według podanego porządku. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w procesji. Szczególnie Ochotniczą Straż Pożarną, Orkiestrę Dętą, Panie i Panów do feretronów, baldachimu i niesienia światła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała jak i oktawy. Próby dla dzieci do sypania kwiatów w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 1700. Ponieważ kwiatków potrzeba wiele prosimy również tych, którzy mogą o nazbieranie kwiatków dla dziewczynek. Udekorujmy nasze domy, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła po nabożeństwie czerwcowym, a w przyszła niedzielę po Mszy o godz. 1100.

W sobotę (5.VI.) z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 930 samotnych, starszych i chorych. Chorych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła odwiedzimy w domach od godz. 930. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.

Młodzież zapraszamy na STREFĘ LEDNICKĄ. Gościem spotkania będzie o. Łukasz Buksa. Początek spotkania o 1700. Zapisy dla chętnych na stronie internetowej parafii do 3 czerwca br. Koszt 20 zł.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli † Wiesław Kurek i † Antoni Bernadzik Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień nowego tygodnia. Prośmy świętego Michała Archanioła o oddalenie pandemii.