You are currently viewing X NIEDZIELA ZWYKŁA

X NIEDZIELA ZWYKŁA

Pierwsza niedziela czerwca to Dzień Dziękczynienia Panu Bogu za Jego Opatrzność nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem na ziemi polskiej.

Wyrażam serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała, który był wyznaniem naszej  wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego. Szczególnie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy: Dyrekcji Szkoły Podstawowej i Rodzicom uczniów, Dyrekcji przedszkola i Rodzicom przedszkolaków mieszkańcom ulicy Młyńskiej, Przedsiębiorcom, i Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Członkom Ochotniczej Staży Pożarnej oraz Policji, Paniom w strojach regionalnych niosącym feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom z dzwoneczkami oraz ich Rodzicom. Pani Mari Kępka i Katarzynie Ciężarek za przygotowanie i prowadzenie dzieci, Służbie Liturgicznej. Panu kościelnemu Dariuszowi i Panu organiście Mariuszowi. Dziewczętom ze scholii w pięknych nowych strojach oraz dzieciom pierwszokomunijnym. Odpowiedzialnym za nagłośnienie przy ołtarzach panom: Piotrowi Zabdyrowi i Zbigniewowi Witkowskiemu oraz  niosącym nagłośnienie. Siostrom Zakonnym: Krystynie, Beacie i Sylwii. Kapłanom: ks. Seniorowi, ks. Tomaszowi i ks. Piotrowi. Dziękuję władzom Gminy z panem Wójtem Zbigniewem Wojasem za pomoc w załatwieniu wszystkich formalności związanych z organizacją procesji. Gorąco dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wykonania wjazdu do kościoła od strony parkingu, a szczególnie panu Markowi Rozwadowskiemu, który koordynował wszystkie prace i panu Leszkowi Orzechowskiemu. Jest wiele firm i osób, które wykonywały różne prace bezinteresownie, którym już dziękuję gorąco, a w najbliższym czasie po zakończeniu wszystkich prac podziękowania będą  imienne.

Trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy świętej o godz. 1100, a w tygodniu po nabożeństwach czerwcowych, które rozpoczynamy o godz. 1740, wcześniej od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Dla najwytrwalszych na zakończenie oktawy słodkie upominki. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.

W piątek (11.VI) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jak w każdy piątek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1800.

W sobotę (12.VI.) wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę (13.VI.) serdecznie zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730. Prosimy o przyniesienie świec na procesję maryjną

Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W ubiegłym miesiącu na remont wieży złożono 13 420 zł. Łączna kwota na remont wieży wynosi 72 130 zł. Wszystkie inne prace są wykonywane z bieżących ofiar składanych w każdą niedziele i uroczystości. Dziękuję mieszkańcom ulicy Młyńskiej za podarowany do kościoła nowy odkurzacz. Rodzina poszkodowana w pożarze z ulicy Grzybowskiej dziękuje wszystkim parafianom za okazane serce i pomoc finansową. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę w kopertach będą przeznaczone na remont wieży. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu we wtorek i czwartek będzie nieczynna.

   Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu.