You are currently viewing XII NIEDZIELA ZWYKŁA

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

         Z dniem 19 czerwca Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, odwołał w naszej archidiecezji dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Oznacza to, że jesteśmy zobowiązani do udziału w Eucharystii w dni nakazane. Zaniedbując ten obowiązek, popełniamy grzech ciężki. Rozbudźmy w sobie na nowo religijną gorliwość.

      W poniedziałek (21 VI) młodzież z klas ósmych z naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania przez posługę bp. Edwarda Kawy z archidiecezji lwowskiej. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Z racji bierzmowania w poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna, natomiast nabożeństwo czerwcowe będzie o 1730.

         W środę (23 VI) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, po niej Msza święta. Z okazji Dnia Ojca otoczmy modlitwą wszystkich ojców, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

         W czwartek (24 VI) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

         W piątek (25 VI) zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na godz. 1800 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, w tym czasie pandemii dziękujmy za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.

         Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 1740. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

         Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Przeznaczamy je na bieżące utrzymanie kościoła, a także na prowadzone prace. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont wieży. Zebrano 12 760 zł. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła. Parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Bliższe informacje w zakrystii i na stronie internetowej.

      W dniach od 5 do 11 sierpnia odbędzie się 41. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii w godzinach otwarcia.

         W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła † Maria Zagól Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

         Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.