You are currently viewing XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Pragniemy poinformować, że Arcybiskup Metropolita Krakowski z dniem 26 sierpnia br. zwalnia z obowiązków wikariusza naszej parafii ks. Tomasza Jajecznicę i mianuje go wikariuszem parafii Najświętszej Rodziny w Krakowie – Bieżanowie Nowym. Chcemy podziękować ks. Tomaszowi za jego 9 – letnią posługę w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby to uczynić na Mszę świętą w niedzielę 22 sierpnia o godzinie 1100. Nowym wikariuszem naszej parafii został mianowany ks. Bartłomiej Grociak pełniący dotychczas posługę w parafii św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach.

Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1740, wcześniej od 1700 Adoracja Najświętszego Sakramentu

We wtorek (29.VI.) uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą w następującym porządku: w Gdowie o godz. 630, 800, 930, 1600 oraz o godz. 1800, w Zagórzanach o godz. 1900. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż w tym dniu nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do udziału w Eucharystii dla uproszenia obfitych łask z nieba dla Ojca świętego Franciszka i Kościoła Powszechnego

W środę (30.VI.) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

W piątek (2.VII.) z racji I piątku miesiąca Msze święte o godz. 630, 1600 i 1800. Okazja do spowiedzi rano od 600 do 715 i po południu od godz. 1500. Przez wakacje odwiedziny chorych będą w I piątki od godz. 900. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii. Jak w każdy piątek zapraszamy również na całodzienna adorację Najświętszego Sakramentu.

W sobotę (3.VII.) święto świętego Tomasza Apostoła; z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 930 starszych i chorych i samotnych. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek o godz. 2000.

Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii na potrzeby parafii. Dziękuję za ofiarę 1000 zł. na remont wieży rodzicom młodzieży bierzmowanej. W ostatnim czasie zostały wykonane następujące prace: w Gdowie: rozbiórka ołtarza polowego, wjazd do kościoła od strony parkingu oraz naprawa progu drzwi od strony ulicy Myślenickiej, w Zagórzanach: malowanie dolnego kościoła, toalety, naprawa kanalizacji oraz uporządkowanie terenu wokół kościoła. Koszt prac w Gdowie to 56 000 zł., a w Zagórzanach 25 000 zł. Łącznie 69 000 zł. Z czego zapłaciliśmy 49 000 zł. Pozostała kwota to darowizny rzeczowe i fizyczne np. beton, kamień, ziemia, płytki, wyposażenie łazienki oraz bezinteresowna praca wielu osób. Bardzo gorąco wszystkim chcę podziękować za ogromną ciężką pracę, dzięki której nasze kościoły nabierają zupełnie nowego blasku. Na prośbę Metropolity Krakowskiego dziś swoimi ofiarami wspieramy poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Specjalne puszki są wystawione przed kościołem. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła.

W dniach od 5 do 11 sierpnia odbędzie się 41. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii w godzinach otwarcia.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli † Mieczysław Marciniak i  † Jerzy Longa. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Szczególnymi solenizantami tego tygodnia są nasi księża wikarzy ksiądz Piotr Studnicki i ks. Tomasz Jajecznica oraz były ksiądz wikariusz obecnie proboszcz w Bysinie ks. Piotr Piekarczyk. Z tej okazji życzmy księżom solenizantom, aby doświadczenie spotkania Zmartwychwstałego Pana i wyznanie wiary i miłości świętych patronów: „Pan mój i Bóg mój” oraz „Panie Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham.” były umocnieniem w pięknej posłudze kapłańskiej dla osobistego wzrostu w świętości i budowaniu naszą Gdowską wspólnoty parafialnej, a Gdowska Pani niech wyprasza wszelkie potrzebne łaski i zdrowie. W intencji solenizantów zostaną odprawione Msze święte 29 czerwca o godz. 1800 w intencji ks. Piotra i 3 lipca o godz. 930 w intencji ks. Tomasza.

Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.