You are currently viewing XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

         Za 10 dni, w środę 28 lipca br., przypada 1 rocznica śmierci Księdza Kanonika Stanisława Bętkowskiego. Dla księdza Stanisława, poprzedniego proboszcza tutejszej parafii, sprawowanie Eucharystii było ważnym elementem budowania wspólnoty parafialnej, dlatego 28 lipca o godz. 1800, aby uczcić Jego pamięć, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do naszego Sanktuarium na Mszę dziękczynną za życie śp. Księdza Stanisława Bętkowskiego, jego 37-letnią posługę kapłańską, w tym 9-letnią posługę w naszej parafii.

         W poniedziałek (19 VII) Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z firmą Green Office Ecologic organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, z której dochód przeznaczony jest na pomoc misjom. Sprzęt można składać na parkingu przy plebani obok „RYBY” od rana najpóźniej do godz. 1300.

         W środę (21.VII.) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

         W czwartek (22.VII.) święto św. Marii Magdaleny. O godz. 730wyjazd Pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej. Msza św. w Kalwarii o 900.

         W piątek (23.VII.) święto św. Brygidy zakonnicy patronki Europy. Jak w każdy piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1800.

         W przyszłą niedzielę (25.VII.) święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców; tradycyjne błogosławieństwo pojazdów i podróżujących po wszystkich Mszach św.; zachęcamy do udziału w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr na rzecz misyjnych środków transportu. W przyszłą niedzielę również będziemy po raz pierwszy obchodzić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni. Dlatego postanowiłem ustanowić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych w czwartą niedzielę lipca.” – powiedział papież Franciszek 31 stycznia 2021 r.

         Zachęcamy do udziału w 41. Pieszej pielgrzymce krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 5 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek 2 sierpnia po Mszy św. wieczornej w kościele.

         Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na remont wieży w ubiegłą niedzielę. Zebrano 13 421 zł. Łączna zebrana kwota wynosi 98 311 zł. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła.

         Solenizantom nadchodzącego tygodnia opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.