You are currently viewing XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszą niedzielę czcimy święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów i podróżujących. Zachęcamy do udziału w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr na rzecz misyjnych środków transportu. Przed kościołem są wystawione puszki do których można składać ofiary na środki transportu na misjach.

Dzisiaj również obchodzimy ustanowiony z inicjatywy papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

W środę (28.VII.) przypada 1 rocznica śmierci Księdza Kanonika Stanisława Bętkowskiego. Dla księdza Stanisława, poprzedniego proboszcza tutejszej parafii, sprawowanie Eucharystii było ważnym elementem budowania wspólnoty parafialnej, dlatego, aby uczcić Jego pamięć, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do naszego Sanktuarium na Mszę dziękczynną za życie śp. Księdza Stanisława Bętkowskiego, Jego 37-letnią posługę kapłańską, w tym 9-letnią posługę proboszcza w naszej parafii. Msza święta dziękczynna po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej.

Msza święta w rocznicę śmierci ks. Bętkowskiego będzie również w kaplicy cmentarnej w Zakliczynie o godzinie 1100.

W piątek (30.VII.) zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 730 do 1800. W pozostałe dni adoracja od godz. 1700 do 1800.

Zachęcamy do udziału w 41. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 5 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek 2 sierpnia po Mszy św. wieczornej w kościele.

Dzieci i młodzież zapraszamy na wakacyjny wyjazd w Pieniny 3 sierpnia br. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii. Organizujemy równie Pielgrzymkę do Sanktuariów podkarpacia w dniach od 16 do 18 sierpnia br. Koszt 500 zł. Zapisy w Zakrystii.

Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli † Jan Bartosz , †Ryszard Jamka i † Zofia Żyła. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.