You are currently viewing XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w minioną środę 28 lipca włączyli się w modlitwę dziękczynną, czy w naszej parafii, czy na cmentarzu w Zakliczynie, za życie śp. Księdza Stanisława Bętkowskiego, Jego 37-letnią posługę kapłańską, w tym 9-letnią posługę proboszcza w naszej parafii w 1 rocznicę Jego śmierci. Tego duchowego wsparcia każdy z nas, a szczególnie kapłan potrzebuje i za życia i po śmierci. Niech nasza modlitwa trwa dalej, nie tylko w tym tygodniu w rocznicę pogrzebu ale nieustannie.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że w duszpasterskiej posłudze Kościoła katolickiego w Polsce sierpień poświęcony jest problematyce rozumnego korzystania z alkoholu.

W środę (4.VIII.) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 1800, po niej Msza święta. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej.

W czwartek (5.VIII.) o godz. 800 Msza święta na rozpoczęcie 41. Pieszej Krakowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się w poniedziałek 2 sierpnia br. po Mszy św. wieczornej w kościele. Wszystkich, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zachęcamy do duchowego pielgrzymowania.

W piątek (6.VIII.) święto Przemienienia Pańskiego, I Piątek miesiąca. Msze święte o godz. 630, 1600 i 1800. Możliwość spowiedzi rano od godz. 600 i po południu od godz. 1500. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w I piątki od godz. 900. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii. Jak w każdy piątek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od 700do 1800.

W sobotę (7.VIII.) z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 930 starszych i chorych i samotnych. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek o godz. 2000.

Dzieci i młodzież zapraszamy na wakacyjny wyjazd w Pieniny 3 sierpnia br. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii. (Więcej informacji tutaj) Organizujemy również Pielgrzymkę do Sanktuariów Podkarpacia w dniach od 16 do 18 sierpnia br. Koszt 500 zł. Zapisy w Zakrystii. (Program wyjazdu tutaj)

Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę w kopertach będą przeznaczone na remont wieży. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli † Daniel Grela, † Irena Włodarczyk i † Janina Gawlik. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.