You are currently viewing XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

         W ubiegły czwartek wraz z księdzem Proboszczem wyruszyła z naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 11 sierpnia br. Dla chętnych, którzy chcieliby pojechać do Częstochowy na powitanie pielgrzymów i Mszę świętą na zakończenie pielgrzymki jest organizowany autobus. Wyjazd 11 sierpnia o godz. 1300. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii

         W piątek (13.VIII.) święto NMP Kalwaryjskiej – serdecznie zapraszamy na  kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730, następnie Msza święta i po niej procesja Maryjna. Na procesję prosimy o przyniesienie świec. Matka Boża w szczególny sposób prosi o modlitwę różańcową. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby stworzyć kolejną Różę Mężczyzn w naszej parafii do zapisów w zakrystii.

         W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwaną w tradycji polskiej świętem Matki Boskiej Zielnej. Po każdej Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów. Centrum Kultury w Gdowie wraz z Gminą Gdów i Parafią NNMP w Gdowie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie „Bukiet Zielny Ziemi Gdowskiej”. Konkurs adresowany jest do Pań działających w Kołach Gospodyń Wiejskich w Gminie Gdów – („Tradycyjny bukiet zielny” ) oraz do Rodzin z Dziećmi zamieszkałych na terenie Gminy Gdów – („Bukiet Rodzinny”). Aby zgłosić bukiet do konkursu należy:

         -wypełnić zgłoszenie i przesłać na adres konkursy@ck.gdow.pl do dnia 13.08.2021 r. do godz. 1200 lub dostarczyć do siedziby Centrum Kultury w Gdowie,

         -w dniu 15 sierpnia 2021 roku pozostawić podpisany bukiet przy Sanktuarium NNMP w Gdowie na stanowisku z napisem „KONKURS BUKIET ZIELNY ZIEMI GDOWSKIEJ”. Bukiety przyjmowane będą w godz. 830 – 930. Ocena bukietów odbędzie się w dniu 15 sierpnia w godz. 930 – 1030. Po tym czasie bukiet będzie można poświęcić. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w niedzielę 15 sierpnia w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie o. godz. 1230. Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne na stronie www.ck.gdow.pl

         Organizujemy Pielgrzymkę do Sanktuariów podkarpacia w dniach od 16 do 18 sierpnia br. Koszt 500 zł. Zapisy w Zakrystii do wtorku 10 sierpnia br.

         Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie za ofiary złożone dziś w kopertach będą przeznaczone na remont wieży. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła.

         W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli † Henryk Matuszyk. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

         Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.