You are currently viewing UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

         W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dziś ks. Andrzeja Tekieli pallotyna, który pracuje na misjach w Wenezueli. Ofiarami do puszek przed kościołem możemy wesprzeć misje prowadzone przez księży Pallotynów. Po każdej Mszy świętej błogosławienie ziół i kwiatów. O godz. 1030 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie na „BUKIET ZIELNY ZIEMI GDOWSKIEJ” organizowany przez Centrum Kultury w Gdowie wraz z Gminą Gdów i naszą Parafią. Bukiety na konkurs przyjmowane są w godz. 830 – 930.

         We wtorek (17.VIII.) święto świętego Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej

         W środę (18.VIII.) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

         W piątek (20.VIII.) wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła W Kalwarii Zebrzydowskiej Procesja Pogrzebu Matki Bożej o godz. 1500. Jest organizowany autobus na te uroczystości. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt 25 zł. Wyjazd Pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 1300.

                  W sobotę (21.VIII.) wspomnienie św. Piusa X, papieża. Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna w kancelarii od godz. 1500. Zapisy na wizytę przez stronę internetową Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

         Z dniem 25 sierpnia br. ks. Tomasz Jajecznica kończy dziewięcioletnią posługę w naszej Parafii. Już dziś dziękujemy mu za jego ogromne zaangażowanie i nieocenioną pomoc w budowaniu wspólnoty parafialnej. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz. 1100. Będzie ona naszym modlitewnym podziękowaniem za Jego posługę.

         Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont wieży. Złożono 11 850 zł. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia na stoliku z tyłu kościoła. Jest książka intencji mszalnych na rok 2022. Od poniedziałku, w zakrystii lub kancelarii, przez dwa tygodnie do 29 sierpnia przyjmujemy intencje za żywych, a następnie za zmarłych.

         W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła † Krystyna Górka. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

         Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.