You are currently viewing Podziękowanie ks. Tomaszowi

Podziękowanie ks. Tomaszowi

  • Post category:Wydarzenia

W niedzielę 22 sierpnia 2021 r. na Mszy Świętej o godz. 11.00 pożegnaliśmy księdza Tomasza Jajecznicę, który na mocy dekretu księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego przechodzi do pracy w Parafii Najświętszej Rodziny w Krakowie-Bieżanowie.

Podziękowania za dziewięcioletnią posługę w Gdowie złożył księdzu Tomaszowi ksiądz proboszcz Bogusław Seweryn, przedstawiciele Rady Parafialnej, Liturgiczna Służba Ołtarza, przedstawiciele Samorządu Gminy Gdów, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W słowach wdzięczności podkreślano głoszone z mocą i mocno osadzone w Biblii Słowo Boże, otwartość na inicjatywy służące drugiemu człowiekowi, gotowość współpracy, zaangażowanie w sprawy parafialne i przedsięwzięcia gminne, a także opiekę nad naszą Parafią w czasie choroby śp. księdza kanonika Stanisława Bętkowskiego oraz po jego śmierci.

Ksiądz Tomasz zajmował się nie tylko duchową stroną Parafii, odprawiając Msze Święte, prowadząc Krąg Biblijny, będąc przewodnikiem Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy, głosząc Słowo Boże dla dzieci i dorosłych, ale zatroszczył się także o jej stronę materialną, angażując wiele sił w generalny remont „wikarówki”.

W ostatnim kazaniu wygłoszonym w Gdowie, nawiązując do dziewięciu lat pracy w naszej Parafii, ksiądz Tomasz Jajecznica podkreślił: „Mamy służyć Bogu”. Tymi słowami skromnie podsumował wszystkie swoje działania, a także pozostawił przesłanie dla wiernych.

Kiedy wybrzmiały już wszystkie wzruszające słowa podziękowań, kościół napełnił się gromkimi brawami od wdzięcznych parafian dla księdza Tomasza.

Księże Tomaszu, dziękujemy za Twoje zaangażowanie w rozwój naszej wspólnoty i życzymy błogosławieństwa Bożego na dalszej kapłańskiej drodze.

Szczęść Boże!

Poniżej publikujemy nagranie z transmisji 🙂