Dożynki parafialne

W niedzielę 29 sierpnia w naszej świątyni parafialnej dziękowaliśmy dobremu Bogu za owoce ziemi i pracy ludzkiej obchodząc tradycyjne dożynki.

Na Mszach św. przed południem przedstawiciele poszczególnych wiosek przynosili swoje wieńce, aby ofiarować je Bogu i dziękować Mu za otrzymane plony.

Po południu był czas na spotkanie przy stole zastawionym wypiekami i potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich i przyniesionymi przez parafian. Radość można było wyrazić także poprzez zabawę i tańce, które jako wodzirej prowadził ks. Proboszcz Bogusław. Nie zabrakło też atrakcji (dmuchany zamek i piana) i zabaw z animatorami dla dzieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali namioty, potrawy i wszystko co było potrzebne do świętowania 🙂

Krótka relacja filmowa z naszej zabawy…

...oraz zdjęcia 🙂