You are currently viewing XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Serdecznie witamy pośród nas ks. Bartłomieja Grociaka, który podejmuje posługę duszpasterską w naszej parafii jako wikariusz. Otoczmy go naszą modlitwą i życzliwością. Msza święta w jego intencji o Boże błogosławieństwo na czas jego posługi w naszej parafii zostanie odprawiona w poniedziałek 30 sierpnia br. o godz. 1800.

Kończący się czas urlopów, wakacji i żniw jest okazją do wdzięczności Panu Bogu za życie, zdrowie i wszelkie dary natury. W tym duchu przeżywamy dziś nasze Parafialne Dziękczynienie Bogu za tegoroczne zbiory. O godz. 1600 w ramach naszego Parafialnego Dziękczynienia za plony zapraszamy na wspólną biesiadę w ogrodzie przy plebanii. Podczas niej będzie można skosztować różnych potraw przygotowanych przez KGW z naszej parafii. Będzie to okazja do spotkania się, budowania wspólnoty parafialnej, wspólnego pośpiewania oraz potańczenia. Będą niespodzianki dla dzieci i młodzieży. Prosimy, aby każdy przyniósł jakąś potrawę na wspólny dożynkowy stół.

W środę (1.IX.) wspomnienie bł. Bronisławy, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta rozpoczynająca nowy rok szkolny będzie w piątek 3 września br. o godz. 1600 dla uczniów szkół podstawowych, a o godz. 1800 dla młodzieży. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

W piątek (3. IX.) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 600 i po południu od godz.1500 do 1830. Msze święte o godz. 630, 1600i 1800.

W sobotę (4.IX.) z racji I soboty miesiąca o godz. 930  Msza święta dla starszych i chorych i samotnych, wcześniej okazja do spowiedzi. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930 Tych, którzy oczekują na posługę sakramentalną prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek o godz. 2000.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku odbędzie się ona w niedzielę 5 września. Z parafii wyruszy autokar. Wyjazd o godz. 745. Koszt 25 zł od osoby. Zapraszamy także na Drogę Krzyżową na Giewont 14 września br. Koszt 40 zł. oraz mężczyzn na Pielgrzymkę na Jasną Górę 18 września br. Zapisy na wszystkie wyjazdy w zakrystii lub kancelarii.

W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 1100 zapraszamy wszystkie dzieci w raz z rodzicami. Wtedy też pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne.

Caritas archidiecezji krakowskiej zwraca się z prośbą o umożliwienie zbiórki do puszek na leczenie i rehabilitację Kuby Mistarza z Wierzbanowej. Taka możliwość będzie w przyszłą niedzielę przed kościołem oraz na kiermaszu organizowanym przez Fundację Mk 12,31.

Proszono o przekazanie zaproszenia:

  1. Gdowski Uniwersytet III Wieku zaprasza na spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem nowego roku zajęć, które odbędzie się 1 września br. w Centrum Kultury w Gdowie o godz. 1700. Na spotkaniu będzie można się zapoznać z ofertą uniwersytetu i zapisać na zajęcia.
  2. OSP i KGW z Bilczyc zapraszają na Piknik Rodzinny przy strażnicy w Bilczycach 4 września br. Początek o godz. 1400. Podczas pikniku również możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid 19.        

         Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.