You are currently viewing XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

       „Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego” – śpiewaliśmy dziś w refrenie psalmu responsoryjnego. Kto nie potrafi dziękować, nie potrafi też kochać. W życiu religijnym, gdzie chodzi o rozwój miłości Boga, wdzięczność stanowi fundament, bez którego o zbliżaniu się do Boga nie ma mowy. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w radosne dziękczynienia Bogu Stwórcy za Jego dary w czasie naszych Parafialnych Dożynek w ubiegłą niedzielę. Najpierw dziękuję za przygotowane liturgie mszalne i modlitwę delegacjom z poszczególnych wiosek naszej parafii. Dziękuję Paniom z KGW z naszej parafii i wszystkim parafianom za przygotowanie różnych potraw i napojów na dożynkowe stoły oraz za dekorację naszej dożynkowej sali, Członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej z przewodniczącym panem Markiem Rozwadowskim za przygotowanie infrastruktury na wspólną biesiadę. Grupie IMPRATEAM z Brzeska za oprawę muzyczną naszych dożynek, przyjaciołom wodzirejom za animacje taneczne zwłaszcza te dla dzieci. Wam wszystkim za obecność, zaangażowanie we wspólną zabawę i piękne posprzątanie po zakończonej biesiadzie jeszcze raz wszystkim gorąco dziękuję.

         Dziś przed kościołem ofiarami do puszek oraz na kiermaszu organizowanym przez Fundację Mk 12,31 możemy wesprzeć leczenie i rehabilitację Kuby Mistarza z Wierzbanowej.

         W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywać uroczystości odpustowe w naszej parafii. W środę (8.IX.) w uroczystość Narodzenia NMP będziemy gościć ks. Jerzego Filka Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej, który będzie głosił kazania, a taca będzie przeznaczona na budowę domu pielgrzyma wraz zapleczem gastronomicznym, które służyć będą pielgrzymom przybywającym do sanktuarium w Ludźmierzu. W środę Msze święte będą o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800. Dalsza część naszego świętowania w przyszłą niedzielę 12 września. Kazania wygłosi O. Antoni Sumera przeor klasztoru w Szczyrzycu. Suma odpustowa, które będzie przewodniczył ks. Infułat Dariusz Raś proboszcz Bazyliki Mariackiej w Krakowie o godz. 1100. Podczas sumy będzie miało miejsce poświęcenie nowego konfesjonału. Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec, feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków, Dzieci Pierwszokomunijne w strojach oraz Orkiestrę. Z okazji odpustu Parafialna Rada Duszpasterska zaprasza wszystkich Parafian i Gości na kiermasz ciast. Stoisko z ciastami będzie znajdować się przy plebanii. Gwarantujemy pyszne słodkości na odpustowy stół przy, którym będzie można podjąć krewnych i znajomych

         W czwartek (9.IX) wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. Uczniów klas 7 szkół podstawowych zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania o godz. 1600.

      W piątek (10. IX.) zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od 730 do 1800. W pozostałe dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700 do 1800. Młodzież od klasy 7 wzwyż po Mszy świętej wieczornej ks. Bartłomiej zaprasza na pierwsze spotkanie powstającej przy parafii grupy młodzieżowej. Jeśli chcesz spędzić czas w dobrym towarzystwie, porozmawiać o życiu i o Panu Bogu to to spotkanie jest dla Ciebie. Zapraszamy!

         W sobotę (11.IX.) po wakacjach zapraszamy na spotkania: ministrantów i lektorów o godz. 900, dziewczynki należące do scholi oraz kandydatki na godz. 1000, natomiast Pielgrzymów, którzy w różnych pielgrzymkach podążali w tym roku na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie po pielgrzymkowe o godz. 1600.

         W przyszłą niedzielę odbędzie się beatyfikacja Sł. B. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Z tej okazji przygotowany został specjalny numer Gościa Niedzielnego, który można nabyć w zakrystii w cenie 10 zł.

         Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę w kopertach będą przeznaczone na remont wieży. W związku, że wszyscy księża uczą w szkołach kancelaria parafialna w czwartki będzie nieczynna. W pozostałe dni bez zmian. Prosimy także narzeczonych, którzy planują ślub w przyszłym roku o sprawdzenie rezerwacji daty ślubu. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 13 września br. o godz. 2000.

         Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżową na Giewont 14 września br. Koszt 40 zł. oraz mężczyzn na Pielgrzymkę na Jasną Górę 18 września br. Zapisy na wszystkie wyjazdy w zakrystii lub kancelarii.

         Proszono o przekazanie zaproszenia:

Centrum Wolontariatu w Podolanach organizuje w niedzielę 12 września zbiórkę krwi. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa, będą na Państwa czekać w godz. Od 900 do 1300 w Centrum Kultury w Gdowie. Wszystkich, którzy mogą oddać krew serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy, że w ten sposób możemy komuś ocalić życie.

         W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli † Iwona Trojańska i † Józef Kuć. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

         Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, a Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.